Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Uroczystość w SP w Nowej Wsi Ełckiej z okazji 11 listopada

2016-11-13 16:43:11 (ost. akt: 2016-11-13 16:46:05)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

W szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 98. rocznicy odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii, uświadomienie, jaką wartość ma wolność w życiu narodu.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem całego hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował narracje historyczne oraz pieśni patriotyczne. Przypomniano daty trzech rozbiorów oraz obszary Polski zagarnięte przez zaborców. Uczniowie bardzo sugestywnie przedstawili momenty rozbiorów Polski oraz radość z odzyskania wolności.

Uwagę przyciągała piękna dekoracja, na tle której uczniowie prezentowali program artystyczny. Na sali oprócz uczniów i pracowników szkoły znaleźli się także rodzice. Wielu uczniów oprócz strojów galowych miała przypięte kokardy narodowe, co jeszcze bardziej podkreślało uroczysty charakter tego apelu.

Na zakończenie odbył się konkurs związany wydarzeniami przedstawionymi na apelu. Bardzo wielu uczniów zgłaszało się do odpowiedzi i wszystkie odpowiedzi były poprawne.

Pan dyrektor Jacek Szumski, dziękując uczniom oraz nauczycielom przygotowującym inscenizację, podkreślił jej wartość wychowawczą i artystyczną. Na koniec poprosił uczniów o wywieszenie w swoich domach narodowych flagi, które są symbolem wolności.

Wszyscy obecni na tej uroczystości z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspnwe

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages