Tomasz Kulenko zdobył złoto

2016-11-14 09:57:43(ost. akt: 2016-11-14 10:00:44)

Autor zdjęcia: Mat. klubu

W dniach 12-13.11.2016 w Bydgoszczy odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Edwarda Rinke. W zawodach brało udział ponad 50 zawodników z Rosji, Litwy, Białorusi i Polski wśród nich Tomasz Kulenko z MKB „Mazur” Ełk, który w kategorii wiekowej juniora w wadze 69 kg zajął pierwsze miejsce.
W walce o zwycięstwo w turnieju Tomek spotkał się z Wierzchowskim Marcinem „Czarni” Słupsk, który dzień wcześniej pokonał Rosjanina i wydawało się, że pojedynek o pierwsze miejsce będzie zacięty i wyrównany.

Zawodnik z Ełku rozpoczął pojedynek agresywnym atakiem i w połowie pierwszej rundy po silnych ciosach przeciwnik został wyliczony przez sędziego ringowego. W drugiej rundzie przewaga ełczanina utrzymywała się i sędzia po drugim liczeniu przerwał pojedynek i tym sposobem Tomasz Kulenko zajął pierwsze miejsce.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki otrzymanej dotacji z Powiatu i Urzędu Miasta w Ełku w ramach realizowanych ofert z zakresu kultury fizycznej i sportu.