Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Rozpoczęcie akcji „Mikołajki 2016” w Internacie Zespołu Szkół nr 6

2016-11-16 09:44:19 (ost. akt: 2016-11-16 09:46:31)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

Od kilku lat pod koniec listopada wychowankowie Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja zamieniają się w pomocników św. Mikołaja.

Ich Fabryka Zabawek miała lokalizację w wielu punktach Ełku, m.in. w blokach przy ul. Tuwima oraz przy ul. Brzechwy, w I klatce bloku przy ul. Kilińskiego 3e. Internackie elfy do „produkcji” zabawek angażowały także kadrę placówki oraz swoje rodziny.

I w tym roku młodzież planuje z okazji Mikołajek obdarować m.in. dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz uczniów kilku szkół podstawowych z Ełku i powiatu ełckiego (świetlice). Książki natomiast ucieszą chore dzieci. W ramach ogólnopolskiej akcji „Czytam wszędzie”, znajdą swoje drugie życie w poczekalniach ełckich lekarzy - umilą małym pacjentom czas oczekiwania na wizytę.

Pluszaki, po oczyszczeniu, trafią do worków rowerowych Mikołajów i zostaną rozdane małym mieszkańcom Ełku, którzy pod przysięgą obiecają je kochać.

Internat przyłączył się też do akcji ełckiego Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W tym roku wychowankowie internatu zbierają niepotrzebne zabawki, puzzle, maskotki, książki, gry, artykuły papiernicze w blokach przy ul. Tuwima. Akcja odbędzie się wieczorem 21.11.2016 r., w następny poniedziałek.
W zapełnieniu mikołajowego worka może pomóc każdy. Zabawki, artykuły papiernicze, książki, itd. można przynosić w godz. 8 – 20 do portierni internatu przy ul. Kajki 4 a. Wejście od strony Biedronki.

Karolina Kędzierska-Głódź, Alicja Tracichleb-Salik

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages