Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ełcka Trójka czyta dzieciom

2016-11-16 10:46:13 (ost. akt: 2016-11-16 10:46:18)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

9 listopada 2016 roku uczniowie klas piątych i szóstych SP 3 prowadzili zajęcia czytelnicze w Miejskim Przedszkolu „Perełka ” w Ełku. Była to jedna z form realizacji ogólnopolskiego programu CEO „PoczytajMy”. Zadaniem tego programu jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie pasji czytelniczych oraz zwiększenie aktywności społecznej dzieci i młodzieży.

Grupa pięciolatków z wielkim zainteresowaniem słuchała bajki pt. „Calineczka”. Przygody maleńkiej dziewczynki podobały się przedszkolakom, które żywo i emocjonalnie reagowały na głównych bohaterów bajki, takich jak: chrabąszcz, ropucha, kret czy jaskółka. Dziewczęta i chłopcy pięknie odpowiadali za pytania dotyczące treści wysłuchanej bajki. Gdy dzieci mówiły o Calineczce czy kolorowym motylku od razu na ich buziach malował się promienny uśmiech, a oczy wypełniały się blaskiem radości. Ich spontaniczne, wesołe zachowanie świadczyło, że bajka spełniła ich oczekiwania.

Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z ćwiczeniami małej motoryki ruchowej, szybko znalazły szczegóły dotyczące obrazków, na których znajdowała się Calineczka. Pięciolatki nie tylko musiały wyszukać różnice, ale również dorysować brakujące elementy, np. falbankę na sukience, czy kwiatki we włosach.
W ramach ćwiczeń ruchowych maluchy zaśpiewały krótką piosenkę w języku angielskim pt. „Head and shoulders, knees and toes” z pokazywaniem odpowiednich części ciała.

W podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową. Jesienią, gdy szybko zapada zmierzch powinniśmy szczególnie dbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza o dobrą widoczność na drodze.

Iwona Szczuka, Agnieszka Mieczkowska
Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages