Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Przedszkolaki z ,,Bajki" małymi patriotami

2016-11-19 16:29:33 (ost. akt: 2016-11-19 16:32:04)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

14 listopada przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola ,,Bajka” uczciły 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla upamiętnienia tej rocznicy grupa ,,Krasnoludki” pod kierunkiem Anny Walko i Beaty Zubowicz przygotowała i zaprezentowała program, na który składały się patriotyczne wiersze i piosenki.

Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Przypięte kotyliony oraz odświętne stroje podkreśliły radosny charakter święta. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Była to żywa lekcja historii.

W uroczystości uczestniczyli: Pan Stanisław Zalewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełku, Pani Urszula Dobrowolska, Inspektor Wydziału Edukacji, Pan Zbigniew Dąbrowski, Przewodniczący Rady Rodziców MP ,,Bajka”, Pani Anna Małgorzata Kania, Dyrektor MP ,,Bajka”, rodzice, pracownicy przedszkola i przedszkolaki.

Po części artystycznej odbył się wewnątrz-przedszkolny konkurs wiedzy o Ełku, który poprowadziły: Aneta Niedźwiedzka-Godlewska oraz Magdalena Sobota. W zmaganiach wzięły udział 3-osobowe zespoły z grup: ,,Krasnoludki”, ,,Pszczółki”, ,,Misie” i ,,Puchatki”, które prześcigały się w odpowiadaniu na pytania i wykonywaniu zadań dotyczących naszego miasta.

Poza tym w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki z MP ,,Bajka” wzięły udział w Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w listopadzie w Ełckim Centrum Kultury. Wychowanka grupy "Krasnoludki" Nina zdobyła w tym konkursie wyróżnienie, zaś zespół z "Pszczółek" w składzie: Pola, Amelka, Kasia i Daria zajął II miejsce. 

Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej.
A. Kobylińska


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KIA #2116281 | 5.172.*.* 19 lis 2016 16:35

    youtu.be/kZwAFsFW2IQ

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages