Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Odkrywaj z Politechniką Białostocką - 23 listopada w Ełku

2016-11-22 10:31:19 (ost. akt: 2016-11-22 10:34:44)

Autor zdjęcia: Politechnika Białostocka

Do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata zapraszają Politechnika Białostocka i Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

W środę, 23 listopada, zapraszamy na spotkanie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej. Uczniowie ełckich szkół poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie jak sprzedać robota, dowiedzą się jak wykorzystać w nauce i zabawie LegoRoboty i na czym polega druk 3D.

Program spotkania 23 listopada z wykładowcami Wydziału Zarządzania, początek o godz. 10:00:

zajęcia dla uczniów liceów - dr inż. Arkadiusz Łukjaniuk "Człowiek w 3D"
czyli rozmowa o genezie, procesie przygotowania i druku w 3D. Powiemy o ciekawych zastosowaniach druku 3D. Na drukarce 3D pokażemy jak wygląda proces druku, zaprezentujemy też gotowe elementy wykonane w tej technologii. Najaktywniejsi uczniowie otrzymają upominki - wydruki z drukarki 3D. Pokażemy też skaner 3D i przeprowadzimy kilka skanów.

zajęcia dla uczniów gimnazjów - mgr inż. Krzysztof Żur "LegoRoboty nauka w zabawie" podczas spotkania przedstawimy wybrane konstrukcje robotów LEGO oraz omówimy ich podstawowe elementy (sensory, podłączenie do mikroprocesora odpowiedzialnego za realizację wybranych zadań). Zostanie omówiony też sposób programowania robotów w środowisku LabView oraz sposób implementacji gotowego programu do mikroprocesora. Spotkanie zakończymy prezentacją konstrukcji i działania wybranych modeli robotów.

zajęcia dla uczniów szkół podstawowych - dr Urszula Widelska "Jak sprzedać robota?" Robot to symbol współczesnej techniki i technologii. Ale nie wystarczy stworzyć robota, trzeba umieć go sprzedać... Wielu z nas zastanawia się z pewnością nad tym, co trzeba zrobić, żeby robot przestał być tylko zespołem śrub i przewodów, ale stał się dostępnym i pożądanym produktem na rynku. Jest to możliwe! Świadczy o tym chociażby wielki sukces Henry'ego Forda czy Steva Jobsa, którzy wykorzystując myśl inżynierską i technologiczną zawładnęli klientami na całym świecie. Między innymi ich historię będzie można poznać uczestnicząc w tym spotkaniu.

Kolejne spotkania w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w ramach cyklu "Odkrywaj z Politechniką Białostocką" odbędą się:

— 8 grudnia 2016 r. (czwartek) - Wydział Informatyki
— 17 stycznia 2017 r. (wtorek) - Wydział Architektury
— 17 lutego 2017 r. (piątek) - Wydział Elektryczny
— 9 marca 2017 r. (czwartek) - Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. edek #2117994 | 91.245.*.* 22 lis 2016 11:46

    Niech dzieciakom nie mydlą oczu. Pierwsze 3 - 4 lata na polibudzie to rozwiązywanie zadań i popieprzone kolovia nastawione na to aby uwalić studenta. Chcesz być inżynierem bez stresów, idź na studia za granicą. W Polsce trwa "fala" podobne do tej w wojsku. Nauczyciele począwszy od podstawówki do akademickich myślą tak: mnie cisnęli więc i ja będę bezlitosny i bezwzględny. Student musi wykuć na pamięć, nie może myśleć i dochodzić, a czasem zerknąć do podręcznika. Chore państwo. Potem taki zestresowany inżynier przychodzi do zakładu przemysłowego i jest jak dziecko we mgle.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages