Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

„Wizyta strażaka u najmłodszych „Ekoludków”

2016-11-28 08:24:15 (ost. akt: 2016-11-28 08:25:30)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

Dnia 23.11.2016 r. do MPiŻ „Ekoludki” w Ełku do grupy 3-latków „Muchomorów” i „Tygrysków” zawitał strażak – Pan Krzysztof Urynowicz.

W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z profesją strażaków, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa na drodze, w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Maluchy dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych działań.

Przedszkolaki z bliska podziwiały wyposażenie, jakim dysponują strażacy, miały możliwość założyć umundurowanie bojowe oraz utrwaliły poznane wcześniej numery alarmowe. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem, dlatego pokrótce strażak omówił z maluchami nad czym powinny pracować, aby zrealizować swoje marzenia zawodowe.
Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakowi laurką i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Opracowały: Anna Mścichowska, Magda Kosak, Justyna KamińskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages