Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

,,Bajkowe" przedszkolaki kochają zwierzęta

2016-11-28 10:34:19 (ost. akt: 2016-11-28 10:34:25)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

Dnia 23 listopada ,,Misie” i ,,Smerfy” z Miejskiego Przedszkola ,,Bajka” wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły przedstawiciela Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Panią Wiolettę Suchocką.

Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów zwierząt. Gość przybył do przedszkolaków  z jednym ze swoich podopiecznych, kotkiem, który wzbudził wśród gospodarzy wiele emocji.

Podczas spotkania Pani Wioletta przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą praw i potrzeb zwierząt oraz zasad opieki nad nimi. Uczestnicy zajęć poznali również zasady bezpiecznego kontaktu z pupilami. Gość opowiadało swojej pracy, o "podopiecznych" i ich potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że zwierzęta podobnie jak ludzie potrafią odczuwać, więc nigdy nie wolno traktować ich jak zabawki.

Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady postępowania ze zwierzętami domowymi. Niezwykle zaciekawieni informacjami przekazywanymi przez naszego gościa zadawały pytania. Należy przyznać, że pomimo młodego wieku dzieci z naszego przedszkola doceniają znaczenie zwierząt, doskonale wiedzą, jak należy opiekować się czworonożnymi przyjaciółmi.
A. KobylińśkaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages