Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

,,Wędrująca książka" w MP ,,Bajka"

2016-11-28 10:37:46 (ost. akt: 2016-11-28 10:38:36)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

Głównym celem tego projektu jest: rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, nawiązanie współpracy między przedszkolami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci.

W ramach działania dzieci, aktywnie uczestniczą w tworzeniu książek. ,,Żabkowa” książka pod tytułem "Ola i jej bajkowa kraina" wyruszyła już w Polskę. Zaś grupa gotowa do działania, czeka na książeczki z innych placówek.

Poza tym celem akcji jest również propagowanie idei wymiany książek. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Bez konieczności zapisu do biblioteki można uczestniczyć w wymianie książek - wędrówce książki od domu do domu czytelnika.

Zbiór dostępnych u nas książek stanowią egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny, pracowników przedszkola. Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela!

Dzięki temu, że to dzieci same tworzą naszą biblioteczkę, chętniej sięgają po książki w wolnych chwilach i korzystają ze zbioru również na miejscu. Książki do tej pory nie zawsze dostrzegane, obecnie cieszą się dużą popularnością, a na niektóre egzemplarze trzeba nawet czekać w kolejce.
A. KobylińskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages