Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Przedszkole ,,Ekoludki" w międzynarodowym projekcie ,,EAT RESPONSIBLY"

2016-11-29 10:50:32 (ost. akt: 2016-11-29 10:50:56)

Miejskie Przedszkole i Żłobek ,,Ekoludki" w Ełku zakwalifikowało się do międzynarodowego projektu ,,Eat Responsibly".

Nasze przedszkole ( jako jedno z 50 placówek w kraju) zakwalifikowało się do  międzynarodowego projektu "EAT RESPONSIBLY - JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE". Eat Responsibly” to projekt, który wspiera Eko Szkoły z dziewięciu krajów Unii Europejskiej i którego celem jest promowanie postaw i podejmowanie działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji w kontekście rozwoju globalnego.

Zaangażowani w realizację projektu mają być dzieci, nauczyciele placówek przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przy wsparciu ze strony rodziców, społeczności lokalnej, edukatorów. Projekt "EAT RESPONSIBLY" jest realizowany przez 9 krajów europejskich: Czechy – jako lider projektu, Bułgaria, Litwa, Chorwacja, Rumunia, Polska , Słowacja, Słowenia, Malta.

24 listopada przedstawiciele placówki wzięli udział w warsztatach dla koordynatorów z województwa warmińsko- mazurskiego, które odbyły się w Olsztynie, był to czas spędzony bardzo aktywnie i twórczo i dodatkowo bardzo pysznie: Na realizację projektu przedszkole otrzymało grant w wysokości 400 euro. Pozyskany grant będziemy mogli przeznaczyć na pomoce dydaktyczne związane z uświadamianiem dzieci,że właściwe odżywianie ma bardzo duży wpływ na ich funkcjonowanie,zdrowie oraz przeprowadzimy cykl spotkań ze specjalistami dietetyki.

Koordynator
Monika Rejmer


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EKOLUDKI

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages