Pili piwo w niedozwolonym miejscu. Policjanci zgłoszenie o tym incydencie otrzymali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

2016-11-30 21:08:41(ost. akt: 2016-11-30 21:27:50)

Autor zdjęcia: żródło: Policja

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! W ostatnim czasie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zamieszczono m.in. informację o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym w Nowej Wsi Ełckiej. Zagrożenie sprawdzili dzielnicowi, którzy potwierdzili łamanie prawa. We wskazanym miejscu zastali 3 mężczyzn pijących piwo. Za to wykroczenie panowie zostali ukarani mandatami karnymi.
Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest dostępna także na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Ełku. To narzędzie służące do przekazywania Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa obywateli.

Przykładem może być informacja zgłoszona w Nowej Wsi Ełckiej. Jako zagrożenie wskazano tam spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Dzielnicowi sprawdzili to zgłoszenie i potwierdzili spożywanie alkoholu. We wskazanym miejscu zastali 3 mężczyzn pijących piwo. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.
- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Mapa funkcjonuje w powiecie ełckim od połowy września. Aktualnie policjanci potwierdzili ponad 30 zgłoszeń. Teraz podejmowane są działania mające na celu wyeliminowanie tych zjawisk. Część zgłoszeń jest jeszcze w fazie weryfikacji. Najczęściej zgłaszane problemy dotyczą: spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonych oraz nieprawidłowe parkowanie. Pojawiają się też inne informacje, np. dot. przekraczanie dozwolonej prędkości. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oby #2126286 | 89.228.*.* 3 gru 2016 13:39

    Masz z tym problem? To, że daleko nam do kultury każdy wie. Studiowałem w "normalnym" kraju. Tam to jest zwyczajne, że wspiera się działania policji. Jeśli ktoś łamie prawo ma zostać ukarany. Co w tym dziwnego? Policja i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie są wszędzie i zawsze. Obywatele muszą pomagać. Po pierwsze za to dostają pieniądze z podatków, czyli od Nas, pracujących. Po drugie mają dbać o bezpieczeństwo moje, moich dzieci, znajomych, sąsiadów itd. To zakres ich obowiązków. Po trzecie jeśli kogoś stać na chlanie to niech to robi w miejscu do tego przeznaczonym (bar, restauracja). Jeśli ma trochę mniej finezji i pieniędzy jest jeszcze własny dom. W domu można zalać gębę stosując różne formy i kunszt. Można pić nago, w kożuchu, na siedząco, stojąco, w wannie, a nawet na tzw. artystę-kipera (moczę mordę i śpiewam równie dobrze jak estradowy lovelas), którego muszą słuchać wszyscy i o każdej porze. Przecież taki talent nie może być skrywany. Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią od czasu do czasu, tak jak ja, strzelić shota, ale kulturalnie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5