Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Miś – czytelnik ełckiej "Czwórki"

2016-12-02 10:09:14 (ost. akt: 2016-12-02 10:12:48)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest doskonałą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci. Rozumieją to i pielęgnują rodzice uczniów oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ełku.

25 listopada 2016 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do szkoły razem z uczniami przybyły misie, by razem z dziećmi uczyć się i bawić. Powitali ich uczniowie klasy 3g i 0b, którzy pod kierunkiem pani Anny Borkowskiej – Miszkiel i pani Teresy Fiedorczyk zaśpiewali piosenki o misiach. Ponieważ wynik Raportu Biblioteki Narodowej określający czytelnictwo w Polsce wykazał, że aż 63% Polaków w 2015 roku nie przeczytało ani jednej książki, w klasach 0 – III razem z Misiem podjęto się tematów związanych z książką i czytaniem. Wstępną receptę na poprawę stanu rzeczy zaproponowała pani Bożena Merchelska opracowując działania w ramach projektu czytelniczego ,,Między książką a książką”.

Tego dnia członkowie I grupy Klubu Przyjaciół Biblioteki zorganizowali akcję ,,Od makulatury do lektury”. Dzięki niej zebrano wiele książek z domowych biblioteczek dzieci i pozyskano środki finansowe na zakup nowych lektur do biblioteki szkolnej. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o znaczeniu umiejętności czytania w życiu osobistym i szkolnym, sprawdzonych sposobach związanych z rozpoczęciem przygody z czytaniem, zapisywali swoje życzenia czytelnicze. Poznali też historię obchodów Dnia Pluszowego Misia, misie z bajek, baśni, filmów, wierszy oraz czasopism.

Każdy uczeń, który w tym dniu samodzielnie wyszukał na półkach w bibliotece i wypożyczył książkę, której bohaterem był miś, otrzymywał niespodziankę. By ,,skorupka za młodu nasiąknęła” dobrymi nawykami młodego Czytelnika, zwrócono się także do rodziców uczniów o zapoznanie się z referatem ,,Sztuka czytania” oraz współpracę w upowszechnianiu czytelnictwa w szkole i poza nią. Plastyczną oprawę święta ubarwiła pani Ewa Kowara, która razem z dziećmi ze świetlicy zorganizowała konkurs ,,Miś”.

Gratulujemy prac wykonanych z różnych materiałów, szczególnie Oskarowi Kantowicz, Oliwierowi Bugieda, Zofii Jasionowskiej, Oldze Kotylak, Antoninie Grabowskiej i Julii Sarnackiej. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w działania promujące czytelnictwo serdecznie dziękujemy i życzymy miłego obcowania z dobrą lekturą.
Bożena Merchelska, SP nr 4 Ełk


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages