Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Najmłodsze uczestniczki kursu "Filmoteka Szkolna. Akcja!"

2016-12-05 10:03:33 (ost. akt: 2016-12-05 10:09:03)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Nie ważne ile ma się lat. Nie ważne kim kto jest. Ważne jest zrozumienie. Ważne jest wsparcie też!

Dwie grupy dziewcząt - „Prostkowianki” i „Prostkowianki I” - ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach są uczestniczkami projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Jego celem głównym jest promocja filmu w szkołach. Uczniowie biorący czynny udział w projekcie, mają możliwość kontaktu ze sobą – na platformie i poza nią, a tym samym sposobność wymiany doświadczeń.

"Prostkowianki I" – uczennice klasy 5b: Karina Jaśkowska, Oliwia Kudzin, Zuzanna Mańkowska i Nikolina Pycz, są najmłodszymi uczestniczkami kursu „Fimoteka Szkolna. Akcja!”. Na równi z uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych realizują kolejne moduły kursu, kończąc je pisaniem sprawozdań. Do tej pory zrealizowały połowę modułów i mam nadzieję, że wytrwają do końca. Dziewczynki poznały historię filmu, dokonały oceny stron o tematyce filmowej, wymyśliły hasło promujące Filmotekę Szkolną w szkole, opracowały kartę pracy do wybranego filmu, bawiły się stosowaniem różnych technik wykonywania zdjęć, podjęły próbę pisania scenopisu i nagrania prelekcji do filmu oraz opracowały ścieżkę filmową w swojej miejscowości.

Obecnie pracują nad wyborem ścieżki specjalistycznej: krytyka czy reżyseria? Oto jest pytanie.

"Prostkowianki" – uczennice klasy 6b: Paulina Lewandowska, Julia Niedzielewska, Weronika Orłowska, Dominika Sokół i Julia Zawalich, są zaledwie o rok starsze od swoich koleżanek. Równolegle z nimi realizują moduły, piszą sprawozdania oraz wykonują takie same ćwiczenia i zadania.

Obie grupy z powodzeniem uczestniczą w grze o odznakę Filmoteki Szkolnej wykonując różnorodne, dodatkowe zadania. Trzymam za obie grupy kciuki.

Krystyna Michałowska, opiekunka grup "Prostkowianki" i "Prostkowianki I"Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages