Tomasz Kulenko MKB „Mazur” Ełk najlepszym zawodnikiem turnieju

2016-12-05 10:44:52(ost. akt: 2016-12-05 10:53:59)

Autor zdjęcia: Tadeusz Biryło

W miniony weekend w Białymstoku został rozegrany IX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Młodzieży w boksie.
Startowało ponad 70 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi i z Polski w tym zawodnicy z MKB „Mazur” Ełk, którzy spisali się bardzo dobrze zdobywając trzy złote medale. W kategorii wiekowej junior w wadze 69 kg Kulenko Tomasz MKB „Mazur” Ełk po dobrych walkach pokonał w eliminacjach Kapelewskiego Marcina „Tiger” Łomża i w walce finałowej Chmurskiego Alana NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zdobywając złoty medal.

Drugi złoty medal zdobył Krukowski Adrian MKB „Mazur” Ełk w kategorii wiekowej kadet w wadze 66 kg pokonał Miliauskasa Ainarasa Litwa i Niedźwiedzia Michała „Unia” Hajnówka. Trzeci złoty medal zdobyła Wesołowska Aleksandra MKB „Mazur”, która w kategorii wiekowej kadet w wadze 63 kg pokonała 3:0 Karpińską Martynę OSIR Suwałki.

Na szczególe wyróżnienie zasłużył Kulenko Tomasz, który po dwóch zwycięstwach został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki otrzymanej dotacji z Urzędu Miasta i Powiatu w Ełku w ramach realizowanych grantów na rozwój sportu.