środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

BOŻE NARODZENIA NA MAZURACH

2016-12-06 09:44:51 (ost. akt: 2016-12-06 09:45:46)
BOŻE NARODZENIE NA MAZURACH

BOŻE NARODZENIE NA MAZURACH

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na zajęcia o charakterze etnograficznym pn. Boże Narodzenie na Mazurach. Warsztaty realizowane są od 5 do 21 grudnia w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku, ul. Małeckich 3/2.

W trakcie zajęć omówione zostaną dawne zwyczaje i obrzędy świąteczne. Dzieci dowiedzą się jak wyglądał niegdyś wigilijny stół, kim był Nikolaus i grupa rogali. Poznają zwyczaje związane z dwunastkami i dowiedzą się do czego służyło Nowolatko. Opowieść wzbogaci prezentacja eksponatów etnograficznych ze zbiorów Muzeum Historycznego w Ełku.

Podczas drugiej części warsztatów uczestnicy wykonają ozdoby świąteczne. Dodatkowe informacje i zapisy pod nr tel. 087 732 02 83. Ilość miejsc ograniczona. Opłata za zajęcia 2 zł od uczestnika, opiekunowie wchodzą bezpłatnie.

17 grudnia z kolei o godz. 10.00 w MHE odbędzie się Sobotni Poranek pn. „Wokół Świąt Bożego Narodzenia”. W programie: rozmowa o dawnych i współczesnych zwyczajach bożonarodzeniowych oraz wykonywanie ozdób świątecznych. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy: 87 732 02 83.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages