Srebro i brąz młodych wioślarzy

2016-12-06 10:57:50(ost. akt: 2016-12-06 10:59:50)

Autor zdjęcia: Sebastian Kosiorek

3 grudnia na hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku odbyły się X Mistrzostwa Pomorza na ergometrze wioślarskim.
UKS MOS EŁK wystawił 10 zawodników w najmłodszej kategorii „młodzik”. Zawodnicy startowali na dystansie 1000 m. W składzie ekipy UKS MOS EŁK popłynęli: Kalina Perczak, Adrianna Krystochowicz, Aleksandra Kosiorek, Wiktoria Gredel, Seroka Dawid, Chrościelewski Dawid, Butkiewicz Damian, Wiecheć Tomasz, Nowakowski Oskar oraz Redlin Rafał. Wszyscy zawodnicy pokazali serce do walki poprawiając swoje rekordy życiowe na tym dystansie.

Srebrny medal z czasem 3.23,4s wywalczył Dawid Seroka (trener Sebastian Kosiorek). W kategorii młodziczek Adrianna Krystochowicz (trener Sławomir Skorupa) z czasem 4.00.3 wywalczyła brązowy medal.

Pozostałe wyniki:
Kategoria młodziczki
V miejsce Kalina Perczak 4.01.4 (tr.P.Żabiński)
VI miejsce Wiktoria Gredel 4.03.1 (tr.P.Żabiński)
XI miejsce Aleksandra Kosiorek 4.14.1 (tr.P.Żabiński)
Kategoria młodzik
VIII miejsce Tomasz Wiecheć 3.30.8 (tr.S.Kosiorek)
XVIII miejsce Oskar Nowakowski 3.40.8 (tr.P.Żabiński)
XX miejsce Dawid Chrościelewski 3.42.2 (tr.P.Żabiński)
XXIII miesjce Damian Butkiewicz 3.44 (tr.S.Kosiorek)
XXVI miejsce Rafał Redlin 3.46.1 (tr.S.Kosiorek)

Trener Sebastian Kosiorek wywalczył złoto w kategorii masters!!! Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!
Wyjazd był współfinansowany z Budżetu Miasta Ełk w ramach realizacji projektu Wioślarstwo-Sportową Marką Miasta Ełku.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lex180