Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Święty Mikołaj w ełckiej trójce

2016-12-09 11:56:42 (ost. akt: 2016-12-09 11:59:35)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

7 grudnia 2016 roku ełcką trójkę odwiedził Święty Mikołaj. Szkolne Koło Teatralne pod czujnym okiem pań: Moniki Cybulskiej – Ryciuk, Marzeny Murzyn i Iwony Szczuki przygotowało krótkie przedstawienie dla milusińskich z klas 0 – III.

Dla najmłodszych było to nie lada wyzwanie, gdyż widowisko odbyło się w języku angielskim, pt. „The Story of Santa Claus” (Historia Świętego Mikołaja). Świetna gra aktorska udowodniła, że maluchy zrozumiały główne przesłanie i po obejrzeniu przedstawienia odpowiedziały na zadane im wcześniej pytanie: Kto pomagał małżeństwu Klaus rozdawać prezenty? Odpowiedź wcale nie była taka prosta, jednak dziewczęta i chłopcy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Elfy, anioły i renifery pomagali pani i panu Klaus, którzy własnoręcznie wykonywali drewniane zabawki przez cały rok, a w okresie świątecznym zamieniali się w Mikołajów i obdarowywali nimi grzeczne dzieci.

Podczas oglądania najmłodsi reagowali spontanicznie i żywiołowo. Chętnie uczestniczyli w śpiewaniu znanych wszystkim piosenek, takich jak : „Jingle Bells”, „Santa is Coming”, „We wish you a Merry Christmas”, „Kochany Panie Mikołaju”, “Nosem buch w biały puch”. Chętnie witały się z Państwem Klaus – szkolnymi Mikołajami. Dzieci były również pod wrażeniem magicznych dekoracji: pojawił się anioł, elfy, choinka, sanie zaprzężone w renifery, różnorodne zabawki oraz najprawdziwszy śnieg. Tego dnia na buziach wszystkich dzieci oraz nauczycieli gościł promienny uśmiech.

Dzieci uzmysłowiły sobie, że każdy z nas może zostać Mikołajem, jeśli tylko chce nieść radość i szczęście innym. Ponadto poznały najważniejsze fakty z życia Mikołaja, jego pochodzenie, zainteresowania, wygląd i strój. A wyjątkowo grzeczne dzieci miały okazję zdobycia prezentu-niespodzianki od szkolnego Mikołaja.
Mikołaj cieszy się dużym powodzeniem u wszystkich i wciąż jest najbardziej wyczekiwanym gościem w każdym domu.
I. Szczuka , M. Cybulska-Ryciuk, M. MurzynCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages