Srebrna Klaudia Pankratiew

2016-12-20 10:42:02(ost. akt: 2016-12-20 10:42:33)

Autor zdjęcia: Sebastian Kosiorek

17.12.2016 w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Trokach odbyły się Mistrzostwa Litwy na ergometrze wioślarskim.
Jedyny medal po fascynującej walce wywalczyła Klaudia Pankratiew , która uległa tylko brązowej medalistce z RIO. Nasza wioślarka płynęła w wadze lekkiej uzyskujac czas 7:38,5 s (do rekordu życiowego zabrakło niecałe 1,3 s. Trener zawodniczki Sebastian Kosiorek powiedział , że to nie czas na bicie rekordów na dystansie 20000 m. Klaudia pokazała , że mimo pewnych kłopotów zdrowotnych nie poddaje się i to mnie cieszy.

Pozostali zawodnicy startowali na dystansie 500 m i 10000 m i tu każdy poprawił swój rekord z roku poprzedniego.

Dziewczęta 500 m
6. Perczak Kalina 1:51,4 tr. P.Zabiński

46.Wiecheć Mateusz 3:32,4 tr.P.Żabiński

Trener Sebastian Kosiorek wygrał swój bieg z czasem 3:03,2 lecz w przeliczeniu na wiek zajął drugie miejsce przegrywając z pierwszym 0,3 s.

Skład UKS MOS EŁK : Klaudia Pankratiew, Kalina Perczak,Wiktoria Gredel, Jakub Przekopski,Dawid Seroka, Bartosz Paulako, Szymon Andrzejkowicz,Jacek Bagiński,Dawid Chrościelewski, Mateusz Wiecheć.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu :Wioślarstwo-Sportową Marka Miasta Ełku.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lex180