środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

ZDZ wspiera przedsiębiorczych bezrobotnych

2016-12-20 14:10:11 (ost. akt: 2016-12-21 12:29:34)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku zadba o to, by przedsiębiorczy ludzie, którzy z różnych powodów nie mogą znaleźć zatrudnienia, mogli spełnić marzenie o własnej firmie. Trwa projekt „WSPARCIE NA STARCIE - szkolenia, doradztwo i dotacje dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą”.

Mimo, że w ostatnich latach bezrobocie na terenie całego kraju spada, to region wschodni dalej notuje jeden z największych wskaźników bezrobocia w Polsce. Sytuacja jednak dynamicznie ulega zmianie, a jednym z tego powodów jest aktywne finansowanie instytucji odpowiadających za rozwój rynku pracy na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku prowadzi projekt „WSPARCIE NA STARCIE - szkolenia, doradztwo i dotacje dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Program polega na wsparciu 60 osób niepracujących w realizacji ich marzeń o aktywowaniu ich przedsiębiorczych umiejętności poprzez szkolenia i finansowanie początkowych etapów tworzenia własnych działalności gospodarczych. ZDZ wesprze bezrobotne i nieaktywne zawodowo osoby z powiatów ełckiego, gołdapskiego i oleckiego. Wszyscy kandydaci uczestniczący w projekcie, czyli 32 kobiety i 28 mężczyzn, są w wieku 30+. Spośród całej 60-tki, 29 osób znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji i spełniają co najmniej jedno z następujących kryteriów: osiągnęły 50. rok życia, są kobietami, osobami niepełnosprawnymi, pozostają w długotrwałym bezrobociu lub mają niskie kwalifikacje zawodowe.

http://m.wm.pl/2016/12/orig/20161219-145456-354502.jpg
ZDZ pomoże 60 bezrobotnym w spełnieniu ich marzeń o założeniu działalności. Pierwsze szkolenia już za nimi.

Projekt, w którym udział wziął Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku zakłada przede wszystkim stymulację umiejętności i możliwości kandydatów w pierwszych etapach zakładania własnej działalności. W ramach wsparcia przewidziano szkolenia indywidualne dla każdego kandydata, a także grupowe zajęcia doradczo-szkoleniowe w wymiarze 30 godzin. Najatrakcyjniejszym punktem programu wydaje się jednak pomoc finansowa - 55 kandydatów może liczyć na dofinansowania w wysokości 23 365 zł na założenie działalności. Po uzyskaniu dofinansowania uczestnicy projektu mogą natomiast liczyć na wsparcie merytoryczne w prowadzeniu działalności gospodarczej w postaci usług doradczo-szkoleniowych, które będzie polegać zarówno na spotkaniach indywidualnych, jak i grupowych.

Za nami już pierwsze godziny szkoleń w ramach programu białostockiego ZDZ-tu. Dlaczego instytucja postanowiła wesprzeć lokalne rynki pracy? Na to pytanie odpowiada Kazimierz Raczyński, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku.

— Zakładanie działalności gospodarczej rozwija kreatywność i przedsiębiorczość. Pomimo trudności prowadzenie działalności gospodarczej przynosi wymierne efekty ekonomiczne, ale również podnosi samoocenę i uczy odporności na stres oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Zewnętrzne źródła finansowania w formie dotacji unijnej zwiększa szansę prowadzenia przedsięwzięcia oraz dla wielu beneficjentów jest szansą na spełnienie marzeń zawodowych — ocenia Kazimierz Raczyński.

Dla tych, którzy chcieliby jeszcze "załapać" się do projektu ZDZ-tu mamy dobre wieści. Druga tura naboru w powiecie ełckim trwa do 30 grudnia 2016 roku. Zapraszamy do składania wniosków - więcej informacji na stronie http://www.zdz.bialystok.pl/ lub w terenowej jednostce w Ełku przy ul. Armii Krajowej 43, a także pod numerem 87 620 26 10.

http://m.wm.pl/2016/12/orig/20161219-145649-354505.jpg
Aż 55 osób może liczyć na dotacje na rozpoczęcie działalności w wysokości ponad 23 tysięcy złotych

Całkowita wartość projektu wynosi 1 701 638, 27zł w tym dofinansowanie z UE– 1 446 392,52 zł. Projekt będzie trwał do lutego 2018 roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages