Klaudia Pankratiew ze srebrem na mistrzostwach

2016-12-21 10:00:00(ost. akt: 2016-12-21 10:19:30)

Autor zdjęcia: UKS MOS Ełk

W Centrum Przygotowań Olimpijskich w Trokach 17 grudnia odbyły się Mistrzostwa Litwy na ergometrze wioślarskim. Ze srebrem do Ełku wróciła wioślarka UKS MOS Ełk, Klaudia Pankratiew.
Klaudia Pankratiew wywalczyła srebrny medal po fascynującej i zaciętej walce, ulegając w całych zawodach jedynie brązowej medalistce z Rio. Nasza wioślarka płynęła w wadze lekkiej, uzyskując czas 7:38,5 s. Do rekordu życiowego zabrakło jej niecałe 1,3 sekundy.

— To nie był czas na bicie rekordów na dystansie 2000 m. Klaudia pokazała, że mimo pewnych kłopotów zdrowotnych nie poddaje się i to mnie cieszy najbardziej — mówi trener zawodniczki Sebastian Kosiorek.

Pozostali zawodnicy startowali na dystansie 500 m i 1000 m. Co ciekawe, każdy z nich poprawił swój rekord z roku poprzedniego startu w mistrzostwach. Trener Sebastian Kosiorek wygrał swój bieg z czasem 3:03,2, ale w przeliczeniu na wiek zajął drugie miejsce, przegrywając z pierwszym czasem o 0,3 s.

Wyniki:
Dziewczęta 500 m
6. Perczak Kalina 1:51,4 tr. P.Zabiński
13. Gredel Wiktoria 1:54,6 tr. P.Żabiński