Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Chór "Perełki" na Jubileuszu X-lecia Śpiewającej Polski w Operze Podlaskiej

2016-12-23 21:30:44 (ost. akt: 2016-12-23 21:33:12)

Autor zdjęcia: Anna Łupińska

Chór "Perełki” na koncercie Finałowym Chórów uczestniczących w programie "Śpiewająca Polska” na Jubileuszu X-lecia Śpiewającej Polski w Operze Podlaskiej z dyrektor Anną Birgiel, nauczycielkami Małgorzatą Polcyn, Ewą Olszewską oraz z rodzicami dzieci z grup V i VII.

19 grudnia 2016 roku dzieci z chóru "Perełki” z Miejskiego Przedszkola "Perełka” zaśpiewały wspólnie na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, z udziałem solistów oraz instrumentalistów wraz z 19 chórami z regionu białostockiego "Pieśń radości" Zuzanny Koziej. Efekt pracy dzieci z "Perełki” zaprezentowała pani Anna Nartowicz.

Pogram Akademia Chóralna "Śpiewająca Polska" jest programem ogólnopolskim finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzonym przez Narodowe Forum Muzyki. Projekt ma na celu rozwój chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnianie śpiewu oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży. Działania szczegółowe Śpiewającej Polski obejmują: współfinansowanie działalności chórów, powołanie spośród czynnych chórmistrzów grona kuratorów sprawujących bezpośrednią
opiekę nad chórami i ich dyrygentami w wyznaczonym regionie Polski, organizację przeglądów chórów szkolnych, organizację koncertów prezentujących efekty działania projektu w regionie, a także organizację koncertów ogólnopolskich w największych salach koncertowych Polski dla najlepszych chórów uczestniczących w projekcie.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ania91elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages