Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Grudniowe koncertowanie chórów szkolnych

2016-12-27 08:36:26 (ost. akt: 2016-12-27 08:38:12)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Grudzień to miesiąc, w którym chóry "Fantazja" i "Nolinki" z SP4 w Ełku tradycyjnie mają „pełne ręce roboty”. Lubimy ten okres.

W poniedziałek 19 grudnia chóry „Nolinki” i „Fantazja” pojechały do Białegostoku, gdzie na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert z okazji 10-lecia Śpiewającej Polski. Pogram Akademia Chóralna "Śpiewająca Polska" jest programem ogólnopolskim finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prowadzonym przez Narodowe Forum Muzyki. Projekt ma na celu rozwój chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnianie śpiewu oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Budynek opery był bardzo nowoczesny i przypadł nam do gustu. Przygotowania do naszego występu zaczęły się już we wrześniu. Każdy z występujących zespołów musiał nauczyć się swojej partii „Pieśni radości”, utworu 28-stronicowego, skomponowanego przez panią Zuzannę Koziej, podzielonego na 5 głosów. Chórom towarzyszył zespół instrumentalny w skład którego wchodziły instrumenty: fortepian, saksofon, gitara basowa. Na scenie wystąpiło ponad 400 młodych wykonawców. Nasze chóry zaśpiewały również hymn ACH ŚP oraz „Ping-pong” Jana Krutula.

Nasi dyrygenci pani Anna Miszkiel i pan Tomasz Sulima oraz pani dyrektor Wanda Wojnowska odebrali wyróżnienia z rąk pani dyrektor NFM we Wrocławiu pani Agnieszki Franków-Żelazny. Cieszymy się, że na naszym występie obecni byli nasi rodzice, dziadkowie i nasze dwie panie dyrektorki. 20 grudnia (czyli następnego dnia) chóry zaśpiewały na naszym spektaklu „Do Betlejem nie jest daleko” w Ełckim Centrum Kultury.

22 grudnia od godziny 7:30 zaczęliśmy kolędowanie w naszej szkole, potem wszyscy udaliśmy się do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, gdzie jak co roku zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Z rąk obu panów prezydentów otrzymaliśmy słodycze. Po powrocie do szkoły zaśpiewaliśmy na szkolnych jasełkach organizowanych przez klasę 3c.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w uczestniczymy w programie Śpiewająca Polska, że możemy rozwijać swoje talenty, występować dla szerszej publiczności w naszym mieście i w regionie oraz godnie reprezentować naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i nieustannie motywują do dalszej pracy.
Anna Miszkiel, Tomasz Sulima – dyrygenci chórówCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages