Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

"Do Betlejem nie jest daleko"

2016-12-27 08:46:24 (ost. akt: 2016-12-27 08:47:44)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Każdego roku z inicjatywy prezydenta Ełku i biskupa Diecezji Ełckiej w Ełckim Centrum Kultury organizowane jest spotkanie opłatkowe z udziałem władz miasta, przedstawicieli instytucji kościelnych, przedsiębiorstw, jednostek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Elementem spotkania jest spektakl świąteczny.

Tegoroczne przedstawienie przygotował zespół ełckiej "Czwórki". Do pracy nad tekstami napisanymi przez s. Goretti, p.Grażynę Truszkowską i p. Paulinę Stankiewicz włączyły się p. Monika Wajda i p. Beata Dzierżanowska. Tak powstał scenariusz spektaklu „Do Betlejem nie jest daleko”, w którym bożonarodzeniowe przesłanie niesione przez Anioły przeplata się z wątkami z życia współczesnych ludzi, być może ełczan.

W podróż do Betlejem wyruszają obdarzeni kawałkiem gwiazdy: rodzice, którzy w codzienności zgubili czas poświęcany rodzinie, młody uciekinier, dzieci ze szkoły organizujące akcję charytatywną i pracownicy korporacji. Kiedy ich wędrówka dobiegnie końca i pokłonią się Narodzonemu, gwiazda betlejemska zabłyśnie na nowo.

W poszczególne role wcielili się uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice naszych uczniów a nawet ksiądz proboszcz Łukasz Grzechca, co zostało podkreślone jako wyraz bardzo dobrej współpracy społeczności szkolnej ze środowiskiem zarówno przez księdza biskupa Jerzego Mazura, jak i prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz wicekuratora oświaty Wojciecha Cybulskiego.

W kolejnych aktach na scenie pojawia się ponad 30 aktorów. Na wysoki poziom artystyczny przedsięwzięcia wpłynęły elementy muzyki przygotowane wraz z solistami i chórem przez p. Annę Miszkiel i p. T. Sulimę oraz taniec aniołów opracowany przez p. J.Pabich. Rekwizyty i elementy scenografii przygotowała p. Anna Sołtys. Spektakl reżyserował p. Wiktor Malinowski. Pracując z bardzo liczną grupą aktorów i chórzystów (w ostatnim akcie wystąpiły 62 osoby) oraz specjalistami od światła i dźwięku z ECK nasz reżyser stworzył niezwykłe świąteczne przedstawienie. Jego inwencji i umiejętnościom scenicznym zawdzięczamy ostateczny efekt i brawa, jakie zebrał zespół na zakończenie.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages