Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Policja zatrzymała już 25 osób. Prezydent miasta apeluje o spokój

2017-01-01 23:01:37 (ost. akt: 2017-01-01 23:11:25)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Przy ul. Armii Krajowej nadal trwają zamieszki. Ludzi jest zdecydowanie mniej, ale wciąż nie brakuje agresywnych zachowań. W stronę policji wciąż lecą petardy i koktajle Mołotowa. W podwórkach przy ul. Orzeszkowej ktoś podpalił opony.

— Doszło do tragedii, zginął Daniel. To było złe zakończenie starego i tragiczny początek nowego roku. Chcę prosić wszystkich o zachowanie spokoju, uszanowanie pamięci Daniela i jego rodziny. Chcę żeby surowo zostali ukarani ci, którzy dopuścili się tego czynu, a policja w spokoju mogła prowadzić sprawę.

Jeszcze raz proszę o zachowanie spokoju — apeluje Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, który w związku z sytuacją postanowił przerwać urlop i w niedzielę wieczorem wracał do Ełku. — Nie mam potwierdzonych informacji na temat narodowości zatrzymanych osób. Każdy ma swoje sympatie i antypatie, ale w tym przypadku chodzi o śmierć młodego człowieka i narodowość nie ma żadnego znaczenia. Sprawcy powinni zostać ukarani, a my uszanujmy pamięć Daniela.Do miasta zjechały posiłki z Olsztyna. Policjantów wspiera również żandarmeria wojskowa oraz straż miejska i straż pożarna. Funkcjonariusze apelują o spokój i nie przychodzenie w miejsce protestu. Jak na razie aresztowano 25 osób, w tym jedną kobietę.

W związku z pogłoskami, na temat przyjazdu narodowców z Białegostoku policjanci obstawili także ełcki dworzec.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KKE #2148583 | 89.73.*.* 2 sty 2017 13:35

  Dlaczego policja pozwoliła wybijać szyby w lokalu? Tunezyjczycy pokazali, by nie dać się złodziejom!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dankman #2148184 | 83.6.*.* 2 sty 2017 09:16

  jedna wielka hipokryzja, porażka w wychowaniu młodzieży, w jakim celu ta demonstracja? żeby szyby powybijać? Pokrzyczeć? Demolować? A zastanowiliście się krzycząc że "podpalić" nad losem ludzi mieszkających w sąsiedztwie? Pokazaliśmy jakie z nas bydło, ciemnogród. Stało sie nieszczęście, wielka tragedia. A dla krzykaczy, taka mała dygresyjka, a gdzie byliście jak zabili chłopaka na ul. chopina, albo pobito na śmierć na promenadzie wiele lat temu, ilu ginie na drogach w wypadkach spowodowanych przez pijanych, ilu w porachunkach? żenada i hipokryzja....wstyd

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ann #2148168 | 94.254.*.* 2 sty 2017 08:54

  Ludzie czyście na głowy poupadali? Doszło do zdarzenia tragicznego w skutkach. Winni zostaną ukarani, ale w cywilizowany sposób- są od tego odpowiednie służby aby wyjaśnić co się stało tak na prawdę. A WY co robicie??? Cyrk na kołach!!! Banda pijanych chuliganów wyszła na ulice i demolowała, niszczyła lokal, który nawet nie należał do oskarżonych. Pseudopatrioci czyli chuliganie i pijane przygłupy szukające zaczepki. Przeciwko czemu, komu była wczorajsza demonstracja? Przeciwko obcokrajowcom, mordercom czy raczej przeciwko policji?. Tak chcecie bronić nasz kraj? Przed kim? Bo jak na razie to występujecie przeciwko swoim rodakom, policjantom, którzy zostali ściągnięci z domów do zabezpieczenia zamieszek. Gratuluję Ełczanie pokazaliście poziom!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ciekawa #2148151 | 83.9.*.* 2 sty 2017 08:34

   Ciekawa jestem, kto był z tym Danielem? Zaatakowali a teraz robicie z nich ofiary. Ile było zabójstw w Ełku? przecież w tym mieście co jakiś czas ktoś ginie. Dlaczego do tej pory nie pikietowaliście. Zadymiarze.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. xyz #2148136 | 83.9.*.* 2 sty 2017 08:14

    Polacy wracać do Polski!!!!! Nie chcecie obcokrajowców w Polsce więc siedźcie na dupie w Polsce i nie pchajcie się za granicę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    Pokaż wszystkie komentarze (28)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages