Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Spotkanie z leśnikiem w ,,Bajce"

2017-01-02 22:27:07 (ost. akt: 2017-01-02 22:28:21)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

W grudniu dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Ełk przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola ,,Bajka” w Ełku odwiedził pan leśnik – Michał Niedzielski.

Celem dwóch spotkań było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy. Podczas spotkań gość przypomniał również podstawowe zasady ochrony przyrody oraz starał się uświadomić dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Pan leśnik z pasją opowiadał dzieciom o różnych zwierzętach, o ich zwyczajach oraz o szczególnych potrzebach w porze zimowej. Leśnik przypomniał także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony nauczyły dzieci odpowiedzialności za swoje postępowanie. Spotkania te stały się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci, oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody. Takie przedsięwzięcia przyczyniają się do wychowania dzieci w duchu ekologicznym.
A. KobylińskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages