Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Razem chcą budować ścieżki rowerowe wokół Jeziora Ełckiego

2017-01-12 10:00:00 (ost. akt: 2017-01-12 09:45:46)

Przedstawiciele miasta, gminy, powiatu i nadleśnictwa podpisali w środę porozumienie w sprawie rozwoju ścieżek rowerowych wokół Jeziora Ełckiego. Pierwsze wspólne wnioski o dofinansowanie budowy tras dla rowerzystów zostaną złożone już w najbliższych miesiącach.

Porozumienie dotyczy współpracy na rzecz realizacji inwestycji polegających: na ochronie wód Jeziora Ełckiego, budowie infrastruktury technicznej związanej z udostępnieniem terenów wokół jeziora mieszkańcom oraz podnoszeniu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dokument podpisali przedstawiciele miasta, gminy, powiatu i nadleśnictwa Ełk.

A jakie konkretnie inwestycje są obecnie planowane? Chodzi przede wszystkim o drugą stronę Jeziora Ełckiego. Ma to związek z budową plaży miejskiej na cyplu na osiedlu Jeziorna. Stamtąd poprowadzona zostanie kładka na drugą stronę jeziora, na tereny nadleśnictwa.

— Jeden wniosek, jaki będziemy składać, będzie dotyczył budowy kładki i rekultywacji jeziora. Drugi, w partnerstwie z nadleśnictwem Ełk, budowy ścieżki wzdłuż brzegu jeziora — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.
Ścieżka ta ma prowadzić od ulicy Zamkowej, wzdłuż brzegu aż do lasu przy drodze do Chruściel. Stamtąd gmina również w partnerstwie z nadleśnictwem chce wybudować ścieżkę na górę Bunelkę i drugą przez Chruściele aż do szpitala na osiedlu Jeziorna. Z kolei powiat ełcki w partnerstwie z nadleśnictwem wybuduje ścieżkę wzdłuż drogi prowadzącej z Ełku do Chruściel.

— Chcemy skomunikować te wszystkie tereny. Zyskamy na tym wszystkim, bo gmina poprowadzi ścieżkę do atrakcyjnych miejsc — dodaje Tomasz Andrukiewicz.

Ale to nie wszystkie ścieżki jakie powstaną w najbliższych miesiącach.

— Składamy wniosek na konkurs na budowę ścieżki przy placu Jana Pawła II. Obecnie jest tam stara ścieżka z kostki brukowej, a chcemy zrobić asfaltową aż do wiaduktu przy 108. Szpitalu Wojskowym. Planujemy też budowę drogi dla rowerzystów w okolicach parków rekreacyjnych i przy obecnej plaży. Pracujemy również nad projektem ścieżki od ulicy Suwalskiej, wzdłuż rzeki do 108 Szpitala Wojskowego. Ta będzie miała nawierzchnię szutrową — wylicza prezydent.

I jak dodaje jeszcze 10 lat temu w Ełku był nieco ponad kilometr ścieżek, teraz jest 14, a z każdym kolejnym rokiem będzie ich coraz więcej.

Nowe trasy dla rowerzystów powstaną również w gminie Ełk.

— Lada dzień podpiszę umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszego wzdłuż drogi z Ełku do Nowej Wsi Ełckiej. Będzie gotowa w 2018 roku — mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.
Planowana jest również m.in. budowa ścieżki z Nowe Wsi Ełckiej do Baran i z Baran do Ełku.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. usu #2158706 | 89.228.*.* 12 sty 2017 23:03

  Pisałem o ścieżce i chodniku z Ełku do Nowej Wsi od kilku lat i się doczekałem. Znaczy się da się, jak się che. Jeszcze poproszę ścieżkę wzdłuż obwodnicy Ełku od ronda na Suwalskiej do ronda przy Lotosie na wylocie do Orzysza i gra gitara.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wróbel #2158584 | 87.205.*.* 12 sty 2017 20:55

  Panie Prezydencie ,proszę wybrukować ostatnie naturalnie tereny zielone - ja się pytam , gdzie są Ci ełccy ekolodzy. Sam sobie odpowiem, w lewej tylnej kieszeni spodni naszego Prezydenta

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. znajomaa #2158104 | 91.210.*.* 12 sty 2017 12:33

  A ścieżka z Ełku do Woszczel kiedy będzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kierowca #2158058 | 176.221.*.* 12 sty 2017 11:28

  Brać się za drogi, bo ścieżek już wystarczy i niedługo takiej kasy z UE jak teraz nie będziemy już dostawać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. taka prawda #2158057 | 176.221.*.* 12 sty 2017 11:24

  a dlaczego nie ciągną ścieżki od Żagla w stronę rybakówki? czyżby mieszkał nad jeziorem ktoś znajomy co ma płot wpuszczony aż w jezioro (niezgodnie z przepisami prawo wodne)?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages