Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kurs Filmoteka Szkolna

2017-01-16 09:31:27 (ost. akt: 2017-01-16 09:35:20)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Zakończyły swój udział w kursie i co dalej ...

Dwie grupy dziewcząt - „Prostkowianki” i „Prostkowianki I” - ukończyły kurs „Filmoteka Szkolna. Akcja !”, który trwał od października 2016 r. do stycznia 2017 r. Jego celem głównym była promocja filmu w szkołach. Z założenia miał wyposażyć uczestników w podstawową wiedzę i niezbędne umiejętności w zakresie filmu szkolnego.

Prostkowianki I - uczennice klasy 5b: Karina Jaśkowska, Oliwia Kudzin, Zuzanna Mańkowska i Nikolina Pycz, były najmłodszymi uczestniczkami kursu „Filmoteka Szkolna. Akcja !”. Na równi z uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych realizowały kolejne moduły kursu, kończąc je pisaniem sprawozdań. Mimo pewnych trudności wytrwały do końca.

Dziewczynki poznały historię filmu, dokonały oceny stron o tematyce filmowej, wymyśliły hasło promujące Filmotekę Szkolną w szkole, opracowały kartę pracy do wybranego filmu, bawiły się stosowaniem różnych technik wykonywania zdjęć, podjęły próbę pisania scenopisu i nagrania prelekcji do filmu oraz opracowały ścieżkę filmową w swojej miejscowości.

Po zrealizowaniu modułu III dokonały wyboru ścieżki specjalistycznej, stały się tym samym najmłodszymi krytykami filmowymi. Już jako krytyczki dokonały analizy wybranego filmu i zorganizowały wydarzenie filmowe - popołudniową projekcję filmu zakończoną dyskusją. Na zaliczenie kursu każda z dziewczynek zmuszona była napisać recenzję do wybranego przez siebie filmu. Niektóre z nich - zdaniem mentora - zrobiły to rewelacyjnie. Wszystkie mają to zadanie zaliczone i czekają już tylko na zasłużone zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Prostkowianki – uczennice klasy 6b: Paulina Lewandowska, Julia Niedzielewska, Weronika Orłowska, Dominika Sokół i Julia Zawalich, są zaledwie o rok starsze od swoich koleżanek. Równolegle z nimi realizowały moduły, pisały sprawozdania oraz wykonywały - początkowo - takie same ćwiczenia i zadania. Po zrealizowaniu modułu III swoje zainteresowania skierowały ku reżyserii. Na początku swojej kariery reżyserskiej zrealizowały trzy scenki zawarte w - narzuconym przez autorów kursu - scenariuszu. Kolejnym ich krokiem było napisanie własnego scenariusza. Na zaliczenie kursu stworzyły własną 5-minutową etiudę filmową, która została zaakceptowana przez mentora. Obecnie trwają w oczekiwaniu na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Obie grupy – z powodzeniem - uczestniczą w grze o odznakę Filmoteki Szkolnej wykonując różnorodne, dodatkowe zadania. Niedawno zorganizowały konkurs filmowy oraz nockę filmową. Gratuluję i trzymam za obie grupy kciuki.
Opiekun grup: Prostkowianki i Prostkowianki I – Michałowska Krystyna - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach



Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages