Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Jasełka szkolne w ZSS w Stradunach

2017-01-16 22:46:44 (ost. akt: 2017-01-16 22:57:49)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

22 grudnia w ZSS w Stradunach odbyły się szkolne Jasełka. To już od wielu lat nasza tradycja. Jak co roku w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność szkolna zebrała się, by świętować.

Hol szkoły był jak zwykle pięknie udekorowany. To zasługa naszej utalentowanej koleżanki - p. Ani Borsukiewicz. W scenografii nie mogło oczywiście zabraknąć Żłóbka z maleńkim Jezuskiem! Trzy inne Panie: Kamila Hańczyc, Anna Nawacka i Edyta Kolenda-Owsianko były autorkami scenariusza i to one świetnie przygotowały uczniów - aktorów przedstawienia.

Widowisko łączyło różne światy - czasy Chrystusa, współczesność oraz bardzo ciekawe nawiązanie do treści utworu "Mały Książę" Antoine`a de Saint - Exuper`ego. Z tej to książki pochodziła myśl przewodnia całego programu artystycznego, której słowa widniały nad Stajenką: "DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM". Szkolny chór pod kierunkiem p. Ewy Soliwody z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami dopełnił całości. W przygotowaniu oprawy muzycznej pomocy udzieliła - p. Aneta Klonowska. Występ wszystkim bardzo się podobał.

Po zakończeniu Jasełek uczniowie klas IV - VI SP oraz 1 - 3 G razem ze swoimi wychowawcami zaśpiewali po jednej, wcześniej przygotowanej pieśni bożonarodzeniowej. Aby również inni mogli włączyć się w śpiew, p. Aneta Klonowska - nauczycielka informatyki przygotowała pokaz slajdów z tekstami wykonywanych kolęd. Po koncercie i mniejsi, i więksi, i zupełnie dorośli tak się rozśpiewali, że wspólnemu kolędowaniu nie było końca. Z przedświątecznego spotkania wyszliśmy pełni wzruszeń, radości, z dobrą energią, która starczy nam na pewno do następnego wspólnego spotkania - za rok!
Aneta Klonowska, Edyta Kolenda - Owsianko


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages