Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Gumisie z Perełki kodują dla WOŚP

2017-01-19 10:34:18 (ost. akt: 2017-01-19 10:35:17)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zainspirowała do wspólnego zakodowania na macie symbolu serca oraz napisu LOVE.

W dniu 16.01.2017 w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy, w grupie Gumisiów, odbyły się szczególne zajęcia z cyklu Mistrzowie Kodowania Junior. Nauczycielki Magdalena Bagińska oraz Elżbieta Wysocka pod hasłem „Zakoduj w sercu dobro”, nawiązały tematem zajęć do 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się dzień wcześniej.

Dzieci przyniosły do przedszkola czerwone serduszka WOŚP, wyjaśniając wspólnie z paniami ich znaczenie. Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zainspirowała do wspólnego zakodowania na macie symbolu serca oraz napisu LOVE. Nie było to proste zadanie, jednak dzieci dzielnie sprostały określaniu na macie współrzędnych wyznaczonych przez litery i cyfry. Mata zapełniła się w odpowiednich kratkach kolorowymi kaflami, zaś zabawą końcową było nalepianie w dowolnym miejscu czerwonych serduszek Orkiestry. Swoim serduszkiem wsparła Gumisiów również dyrektor Perełki Anna Birgiel.

Dzieci wypowiadały się na temat znaczenia akcji charytatywnych oraz aktywnego udziału w niesieniu pomocy potrzebującym. Zgodnie ustalono, iż tego typu przedsięwzięcia jednoczą ludzi w bezinteresownym działaniu na rzecz innych. Życie jest najcenniejszym darem, zaś chęć wsparcia i wniesienia własnego wkładu w ratowanie najsłabszych powinna być wartością przekazywaną od najmłodszych pokoleń.
Magdalena Bagińska, Elżbieta WysockaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages