Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Zabójstwo w Ełku. Tunezyjczyk posiedzi jeszcze w areszcie

2017-01-24 15:40:39 (ost. akt: 2017-01-24 16:25:35)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie w sprawie aresztowania Tunezyjczyka i utrzymał decyzję o jego zatrzymaniu. Tunezyjczyk jest jednym z dwóch oskarżonych o zabójstwo 21-latka w Ełku. Prócz niego w areszcie przebywa Algierczyk, który również zaskarżył postanowienie o zatrzymaniu.

Zobacz także: Trzy miesiące aresztu dla podejrzanych o zabójstwo w Ełku [FILM] Trzy miesiące aresztu dla podejrzanych o zabójstwo w Ełku [FILM] Oskarżeni o zabójstwo Daniela R. najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Taką decyzję podjął we wtorek sąd.
Tunezyjczyk, jeden z dwóch podejrzanych o zabójstwo 21-latka posiedzi w areszcie. Sąd Okręgowy w Suwałkach podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Ełku o zatrzymaniu go w areszcie. Sąd wziął pod uwagę dowody zebrane w tej sprawie oraz skalę popełnionego przestępstwa. 26-letni Tunezyjczyk miał podczas bójki trzykrotnie ugodzić nożem Daniela R.

Podczas zatrzymania Tunezyjczyk krzyczał w stronę dziennikarzy, że się boi, a z oczu leciały mu łzy. — Nie chciałem zabić, nie wiedziałem co robię. Szef mi powiedział, że dźgnąłem nożem. Ja nic nie pamiętam — mówił podczas doprowadzenia do sądu.

Głos w sprawie zabrał Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w Polsce nielegalnie i wcześniej powinien zostać deportowany. Informacje potwierdzili przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, która przejęła sprawę od rejonowej jednostki w Ełku.

Decyzję o zatrzymaniu zaskarżył również drugi zatrzymany, 41-letni właściciel lokalu z pochodzenia Algierczyk. Jednak formalnie skarga nie dotarła do sądu okręgowego.

Na obojgu zatrzymanych ciąży zarzut zabójstwa 21-letniego Daniela. W sumie w tej sprawie policja zatrzymała cztery osoby. Po ustaleniu wstępnych wydarzeń policja wypuściła dwóch zatrzymanych. Nie popełnili oni żadnego przestępstwa. Ze względu na bezpieczeństwo oraz emocje jakie sprawa wywołała w Ełku zostali objęci policyjnym nadzorem.

Zobacz także: Zamieszki w Ełku: Już 31 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty Zamieszki w Ełku: Już 31 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty Jak podaje policja, już 31 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty w związku z zamieszkami, do których przed kilkoma dniami doszło w Ełku. Ostatnich...
W trakcie śledztwa na jaw wychodziły kolejne wersje wydarzeń z sylwestrowej nocy. 21-latek miał wraz z kolegą wywołać awanturę w lokalu, obrażać pracowników i ukraść dwa napoje. To sprowokowało dalsze wydarzenia.

21-letni Daniel i jego kolega byli znani policji. Po zabójstwie w mediach pojawiały się kolejne doniesienia. W maju 2016 r. Daniel został skazany za groźby i rozbój. Pod koniec września, został ponownie oskarżony o kolejny rozbój w salonie gier, gdzie miał uderzyć pięścią w twarz pracownika i ukraść mu pieniądze.

Jego znajomy był notowany za posiadanie narkotyków, niepłacenie alimentów oraz kradzież z włamaniem.

Po zabójstwie młodego człowieka w sylwestrową noc, pierwszego stycznia cały dzień trwały w mieście zamieszki i starcia z policją.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abcd #2432532 | 83.29.*.* 3 lut 2018 11:58

  Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj więcej na henryk-dabrowski.pl

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. FU iszlam #2408851 | 37.47.*.* 3 sty 2018 11:19

  powiem tak - spotkalbym te dwie gnidy w ciemnej alejce - zarznalbym ich nozem do krojenia habaniny, ale najpierw oskorowal

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zwyklypolak #2193062 | 82.177.*.* 2 mar 2017 03:56

  nie będzie arabów ,nie będzie ataków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Husarz #2167482 | 46.151.*.* 25 sty 2017 07:57

  Zasztyletował człowieka i chce być na wolności? A to ciekawe? Za samo zuchwałe złożenie zażalenia powinien dodatkowo oberwać! Ma siedzieć w pierdlu bardzo długo i być porządnie doceniony przez osadzonych w areszcie Polaków co by mu ze łba wybili wszystkie wybryki i aby to dało do myślenia innym ciapakom, że Ełk to nie Bruksela a Polska to nie Francja czy Belgia! My przeżyliśmy potop szwedzki, byliśmy 120 pd zaborami, przeżyliśmy Hitlera który chciał nas zniszczyć , potem Stalina i 40 lat komunizmu. A zatem nie ma u nas przyzwolenia na zasiedlanie się i panoszenie się obcych. Niech islamiści sobie wezmą to dobrze do swoich łbów! Tu jest Polska!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Tom #2167467 | 145.237.*.* 25 sty 2017 07:21

   W Szwecji np. nie pamiętają, że gwałcili zbiorowo. A szwedzkie sądy im wieżą. U nas to nie przejdzie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages