Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Rusz głową czyli przygoda z matematyką w SP2

2017-01-26 12:34:38 (ost. akt: 2017-01-26 12:36:45)

Autor zdjęcia: SP2

We wrześniu, październiku i listopadzie, w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przeprowadzanych było wiele dodatkowych działań związanych z innowacyjnymi sposobami poznawania przez młodzież świata matematyki. Były one realizowane w ramach programu grantowego „mPotęga”.

Celem organizatorów tego konkursu grantowego było: stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej; zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą do sięgnięcia po nowe metody przekazywania wiedzy matematycznej; zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką i wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań matematyki. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 209 z 880 nadesłanych wniosków, m.in. przedstawiony przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ełku.

We wrześniu zorganizowano m.in.: warsztaty dla rodziców: „Tabliczka mnożenia spełnia marzenia”; uczniowie klasy 6B i klasy 4B opracowali rymowanki matematyczne dotyczące tabliczki mnożenia, a z najciekawszych pomysłów powstała książeczka wydana w formie papierowej „Śpiewająca tabliczka mnożenia”. Kolejnym działaniem było przeprowadzenie sony ulicznej, której celem było sprawdzenie, czy dorośli pamiętają tabliczkę mnożenia. Pod koniec września w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w terenowej grze dydaktycznej w której wykorzystano zadania dotyczące tabliczki mnożenia. Odbyły się także warsztaty plastyczno - matematyczne, których wytworem była gra planszowa „Na skróty”.

W październiku przeprowadzono: VIII Międzyszkolny Konkurs Sudoku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku; odbyły się Rozgrywki Matematyczne klas piątych i szóstych, w ramach których przeprowadzono 5 konkursów: gra dydaktyczna "Złam szyfr”, "Zamknij obwód – domino”, kryptoarytmetyka - "Ukryte napisy”, "Znajdź najszybszy szlak” oraz "Liczę szybko i dobrze”.

W listopadzie odbyło się wyjście uczniów „dwójki” do Zespołu Szkół nr 6 w Ełku na warsztaty kulinarne Master Szef „Kłótnie figur na talerzu”. Powstała również książeczka „Śpiewający przewodnik po figurach”.

W grudniu nastąpiło podsumowanie wszystkich działań przeprowadzonych w ramach projektu.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages