Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Seniorzy w bibliotece ełckiej "czwórki"

2017-01-27 11:17:45 (ost. akt: 2017-01-27 11:19:09)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Rola dziadków w wychowaniu i aktywizowaniu wnuków jest nie do przecenienia i nie do zastąpienia.

To oni często mają znaczący wpływ na kształtowanie młodego pokolenia, towarzyszą młodej rodzinie w opiece nad dziećmi, wspierają ją, służą dobrą radą, ciepłym słowem, są skarbnicą życiowej wiedzy… Są też osobami, które uczą pierwszych rymowanek i wierszyków, czytają swoim wnukom pierwsze bajki i bajeczki, są cierpliwymi słuchaczami czytanych przez wnuki pierwszych tekstów lektur.

Nawiązując do obchodów Święta Babci i Dziadka 20 stycznia 2017 roku w szkolnej bibliotece odbyły się spotkania integracyjne pod hasłem ,,CHODŹ, POCZYTAJ MI BAJECZKĘ”. Byli przesympatyczni Dziadkowie z wnukami, pani Barbara Dziuba (tym razem nie w roli zastępcy dyrektora szkoły, a w roli babci), uczniowie klasy Ob i IIb ze swoimi wychowawcami oraz członkowie I grupy Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Uczestnicy spotkań mieli okazję wzajemnie się poznać, wysłuchać okolicznościowych wierszy i piosenek, porozmawiać o roli najstarszego pokolenia w procesie edukacji czytelniczej. Przybyli Seniorzy zaprezentowali książki, które czytali swoim dzieciom, a teraz wnukom. Wnukowie zaś ze zbiorów domowych biblioteczek wybrali swoje ulubione pozycje i z zainteresowaniem opowiadali o ich czytaniu z babcią lub dziadkiem. Prowadząca spotkania podkreślała znaczenie wyboru książek adekwatnie do wieku i zainteresowań dzieci, zachęcała do domowego czytania, promowała przykłady lektur dostępnych w zbiorach szkolnej biblioteki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz radości ze spotkań z wnukami. Dziękujemy za Waszą obecność. Wnukowie zaś ,,pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie dziadków swych i babcie”.
Bożena MerchelskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages