Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

W "Trójce" bezpiecznie, zdrowo i sportowo

2017-02-06 23:04:48 (ost. akt: 2017-02-06 23:08:29)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku ok. 150 dzieci odpoczywało od szkolnych obowiązków na zimowisku dochodzącym pod nazwą „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”.

Zależnie od wieku dzieci korzystały z różnych atrakcji. Były to: zajęcia w Parku Wodnym, zajęcia sportowe, kręgielnia, lodowisko, sala zabaw, zajęcia plastyczne i gry planszowe, a także seans kinowy w Ełckim Centrum Kultury. Dzieci z młodszych grup brały udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia komputerowe uatrakcyjniał mały robot Dash, dzięki któremu uczestnicy mogli rozpocząć przygodę z programowaniem.

Zawiodła pogoda. Śnieg stał się twardy i nieprzyjazny w zabawie, ale nie przeszkodziło to w korzystaniu ze świeżego powietrza. Posiłki tradycyjnie przygotowała kuchnia szkolna. Humory i apetyty dopisywały. W ostatnim dniu zimowiska odbyła się tzw. „Mała spartakiada”. Zawody sportowe, pokazem tańców towarzyskich, uświetniła ełcka para posiadająca klasę taneczną „B” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich - Cezary Chudziński i Diana Dołgoszej.

Uczestnicy zimowiska zachęceni pokazem tanecznym bawili się świetnie w rytm ulubionych przebojów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek i pamiątkę z okolicznościowym nadrukiem. Nad zdrowiem uczestników czuwała szkolna higienistka i przyznać trzeba, że nie miała wiele pracy. Oznacza to, że odpoczywaliśmy i bawiliśmy się bezpiecznie.
Zimowy wypoczynek uczniów w ramach grantów miejskich współfinansował Samorząd Miasta Ełku. Organizatorem zimowiska od kilkunastu lat jest Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”.
UKS TRÓJKA EŁK


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages