Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Na prowadzeniu jest Piotr Słomkowski, sołtys Woszczel

2017-02-16 21:51:00 (ost. akt: 2017-02-16 21:53:23)

W plebiscycie na "Super Sołtysa 2017" Powiatu Ełckiego prowadzi Piotr Słomkowski, sołtys Woszczel. Do zakończenia głosowania pozostały niecałe dwa tygodnie, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Dlatego nie zwlekajcie i głosujcie na swojego sołtysa!,

Trwa plebiscyt na "Super Sołtysa 2017" Powiatu Ełckiego. Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom.

Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu SMS na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu ełckiego. Tytuł "Super Sołtysa 2017" Powiatu Ełckiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu.

Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.Obecnie w powiecie ełckim prowadzi Piotr Słomkowski. To jego pierwsza kadencja na stanowisku sołtysa Woszczel.

— Będą sołtysem ma się dużo więcej obowiązków. Ale też dużo lepiej poznaje się ludzi, z którymi na co dzień żyje się po sąsiedzku — mówi Piotr Słomkowski. Jak dodaje spraw do załatwienia w sołectwie Woszczele jest sporo. Ale najważniejszą jest brak hali sportowej przy lokalnej szkole.

— Chcielibyśmy, aby nasze dzieci ćwiczyły w dobrych warunkach, a nie na szkolnych korytarzach. Zdaję sobie sprawę, że do takiej inwestycji potrzebne są ogromne pieniądze. Ale może uda się znaleźć jakieś inne tańsze rozwiązanie. Przecież nie musi to być duża hala — dodaje sołtys Woszczel.

Przyznaje, że dużym wsparciem dla każdej wsi jest tzw. fundusz sołecki. W tym roku dzięki niemu przy miejscowej świetlicy powstanie siłownia zewnętrzna, a jej teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

Na drugim miejscu w powiecie ełckim jest obecnie Czesław Wiszowaty, sołtys Szarejek, a na trzecim Wiesław Rusak z Chruściel.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2017 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach
województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego.

Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Plebiscyt trwa od dnia 27.01. 2017 r. do 03.03.2017 r.. Zakończymy go 3 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02. 2017 roku o godzinie 23.59.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec Chruściel. #2185612 | 83.9.*.* 18 lut 2017 21:31

    Gratulacje panie sołtysie Rusak .Wygra pan .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages