Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

„ZIMOWO I ZDROWO” czyli ferie zimowe w ełckiej „Czwórce”

2017-02-15 11:16:25 (ost. akt: 2017-02-15 11:21:24)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów z klas młodszych wypoczywała na nietypowym zimowisku zorganizowanym w ełckiej "Czwórce" przez SIS „Skrzydła”.

Zimowisko miało charakter tematyczny. Specjalnie ułożony przez Joannę Pabich i Katarzynę Mroczek program obejmował kształcenie konkretnych umiejętności, dlatego każdy dzień przebiegał według takiego samego planu. Poranki zaczynały się od wesołych zabaw integracyjnych. Później dzieci schodziły do szkolnej stołówki i kuchni, gdzie same, z zakupionych produktów, przygotowywały sobie ciepłe II śniadanie – codziennie inne.

W trakcie warsztatów kulinarnych dzieci korzystały m.in. z nowoczesnego sprzętu kuchennego – Termomixa. Nauczyły się przyrządzać pastę z jajek, marmoladę pomarańczowo – jabłkową, zapiekanki z pieczarkami, owsiankę z bakaliami i owocami, leniwe pierogi. Same piekły bułeczki i ubijały masło. Dodatkiem do śniadań były świeże, owocowo – warzywne soki z sokowirówki.

Po obfitym śniadaniu dzieci uzupełniały i ozdabiały swoje książki kucharskie, do których wklejały przepisy wszystkich przygotowanych potraw. Specjalnie dla nas, w szkolnej bibliotece, przygotowano wystawę książek kucharskich.

Każdego dnia dzieci brały też udział w dwóch zajęciach sportowych. Na lodowisku doskonaliły technikę jazdy na łyżwach – wszyscy opanowali jazdę na wprost. Wielu nauczyło się hamowania i zakręcania po kole. Niektórzy podjęli próbę jazdy do tyłu.

Po pysznym obiedzie, przygotowanym przez szkolne panie kucharki, była chwila relaksu przy grach planszowych. Największym wzięciem cieszyły się „Osada” i „Kości pirackie”, ale inne gry też miały swoich amatorów. Dzień kończył się zajęciami z gimnastyki akrobatycznej, które odbywały się na dużej sali gimnastycznej. Dzieci nauczyły się wielu ambitnych ćwiczeń: stania na rękach, przewrotu w przód na podwieszonym drążku, gwiazdy. Z sukcesem próbowały też skoku wzwyż i przez skrzynię.

Czas na zimowisku był wypełniony co do minuty zajęciami, które w niczym nie przypominały typowej nauki szkolnej, a dostarczały mnóstwa radości małym uczestnikom. Jego organizacja była możliwa dzięki wsparciu grantowemu Urzędu Miasta Ełku, za co pięknie dziękujemy.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages