Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Pijany siedział na śniegu. Pomogli mu policjanci

2017-02-15 11:46:14 (ost. akt: 2017-02-15 11:49:33)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Policjanci z Ełku kolejny raz interweniowali wobec osób bezdomnych i narażonych na wyziębienie. Wczoraj w nocy dostrzegli nietrzeźwego mężczyznę na śniegu. Wcześniej pomogli kobiecie, która chodziła boso i w krótkich spodenkach.

We wtorek po 23:00 policjanci patrolując podwórka przy ul. Armii Krajowej zauważyli siedzącego na śniegu człowieka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie mógł wstać o własnych siłach. Okazało się, że to 30-letni bezdomny. Mężczyzna był przemoknięty i trząsł się z zimna. Policjanci udzieli mu niezbędnej pomocy i przewieźli go do szpitala, gdzie zdecydowano o hospitalizacji z powodu wyziębienia.

Nie brakuje także zgłoszeń o zaniepokojonych mieszkańców. Około południa do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna, który poinformował o chodzącej boso kobiecie. Policjanci potwierdzili informację. Zauważyli ją idącą chodnikiem i przewracającą się w zaspy śniegu. Policjanci pomogli kobicie wsiąść do radiowozu, gdyż była ona osłabiona i wyziębiona. Na miejsce wezwali także karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

Podobną interwencję policjanci przeprowadzili dwa dni wcześniej. Na jednym z ełckich osiedli, po telefonie od mieszkańców, policjanci znaleźli nagiego mężczyznę. Policjanci udzieli mu pomocy i z uwagi na niecodzienne zachowanie wezwali pomoc medyczną. Okazało się, że mężczyzna jest bardzo mocno wychłodzony. Został zabrany do szpitala.

Policjanci niezmiennie apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Turbo #2423420 | 87.251.*.* 22 sty 2018 11:40

    i proszę, bezdomny, pijany, niepłacący składek ZUS, który w świetle prawa nie posiada ubezpieczenia a na oddział przyjęty "od ręki". Moje "planowe" przyjęcie na oddział - skierowanie w styczniu, przyjęcie w czerwcu. dziękuję, pozdrawiam, płacący składki

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages