Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

"Bajka" realizuje program "Zdrowe-nietrudne"

2017-02-16 11:48:17 (ost. akt: 2017-02-16 11:50:48)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

W lutym dzieci z grup: "Misie" i "Smerfy” z Miejskiego Przedszkola "Bajka” realizowały program "Zdrowe-nietrudne", którego patronem jest firma "KUPIEC”.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, a pośrednio również wśród dorosłych. W ramach zajęć dzieci utrwaliły zasady zdrowego żywienia, poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, a także przyporządkowywały produkty spożywcze do ich odpowiednich pięter. Nie zabrakło również zabaw takich jak: ,,sałatka owocowa” czy ,,zdrowa kanapka” i ćwiczeń ruchowych. Poza tym przedszkolaki z grupy ,,Misie” uczestniczyły w przygotowaniu zdrowego i pysznego podwieczorku na bazie owoców i jogurtu naturalnego. ,,Smerfy" zaś w ramach realizacji programu przygotowały sałatkę z owoców, otrębów, miodu oraz innych smakołyków przyniesionych z domu.

Projekt ,,Zdrowe-nietrudne” powstał w oparciu o nową ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczenie wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości.
A. KobylińskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: MPBAJKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages