Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Czytam, więc jestem!

2017-02-17 09:26:44 (ost. akt: 2017-02-17 09:29:09)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

14 lutego 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku odbyło się spotkanie pod hasłem ,,RENDEZ - VOUS Z KSIĄŻKĄ”. Jego uczestnicy podzielili się swoją ,,miłością do książek”, opowiedzieli o swoich pasjach i przedstawili znaczące w ich edukacji czytelniczej lektury.

14 lutego 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku odbyło się spotkanie pod hasłem ,,RENDEZ - VOUS Z KSIĄŻKĄ”. Jego uczestnicy podzielili się swoją ,,miłością do książek”, opowiedzieli o swoich pasjach i przedstawili znaczące w ich edukacji czytelniczej lektury. Dobór polecanych książek nie był łatwy, ale zaproszeni Goście zajmująco zaprezentowali wybrane tytuły zebranym reprezentantom klas I – VI, przybyłym nauczycielom oraz członkom I grupy Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Dyrektor Szkoły Artystycznej w Ełku Aneta Zamojska tym razem nie wystąpiła w roli mamy Tomka, ucznia tejże szkoły, ale zaprezentowała książkę swojego autorstwa ,,Sekundy do szczęścia”, za którą otrzymała w Warszawie Nagrodę Główną w Konkursie Książka Roku 2016. Jako trenerka rozwoju osobistego omówiła propozycje poradników mających wpływ na rozwój osobowości oraz zachęcała do lektury swojej ulubionej ,,Ani z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery, a także polecanej starszym czytelnikom ,,Muzeum ziemi ojczystej” S. Lenza. Niemałą też sensację wzbudził zaprezentowany przez Nią ,,czytnik książek”.

Artur Urbański z-ca prezydenta Ełku opowiadał o swojej ,,miłości do gór” i książkach opowiadających o nich. Z pasją mówił o wędrówkach po górskich szlakach oraz najwybitniejszych polskich himalaistach i alpinistach. Zaprezentował książki biograficzne o Jerzym Kukuczce i Ryszardzie Pawłowskim z licznymi fotografiami z wypraw. Podkreślał, że w życiu trzeba mieć marzenia i wytrwałą pracą oraz głęboką determinacją należy dążyć do ich spełnienia. W realizacji pasji drzemie siła do codziennego działania. Aby pozostawić zebranym namiastkę ,,smaku gór”, ofiarował czytelnikom szkoły książkę ,,Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel okraszoną pamiątkowym podpisem Cecylii Kukuczka, żony wspomnianego himalaisty.

Dyrektor ,,Czwórki” Wanda Wojnowska mówiła o książkach czytanych dla relaksu, podróżniczych i kulinarnych. Zachęcała do wcześniejszych przygotowań do wyjazdów w wybrane miejsca świata, korzystania z przewodników, map, zasobów Internetu lub doświadczeń innych osób. Z okazji walentynkowego spotkania przyniosła też kosz obfitości w postaci bestsellerów książkowych wybranych przez dzieci i młodzież w 2016 roku oraz pozycji książkowych nagrodzonych w konkursach literackich.

Uczeń kl. VIa Aleks Lewoń opowiedział o swoim przypadkowym spotkaniu z ulubionym ukraińskim pisarzem Wiktorem Noczkinem i z wielką pasją, a także z wykorzystaniem przygotowanych rekwizytów zachęcał do czytania jego książek. Spotkanie ubarwiły również występy uzdolnionych muzycznie uczniów szkoły: Zuzanny Fromm, kl. 6b – wiolonczela, Jakuba Siemienkiewicza, kl. 5c – gitara, Bartosza Krassowskiego, kl. 6b – śpiew. Prowadząca spotkanie promowała wybrane książki z księgozbioru biblioteki szkolnej, m.in. serię ,,Dzieci Filozofują”, ,,Kocha, lubi, szanuje…czyli jeszcze o uczuciach” Grzegorza Kasdepke oraz pozycje o tematyce turystycznej i miłosnej. Kilkoro uczestników spotkania zostało zaproszonych do zabawy ,,Randka w ciemno z książką”. ,,Rendez – vous z książką” niech trwa nie tylko w walentynki!
Bożena MerchelskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages