Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Perełki z gr. V poznają zawody swoich rodziców

2017-02-20 22:04:51 (ost. akt: 2017-02-20 22:06:37)

Autor zdjęcia: Bożena Padiasek

17 lutego 2017 r. Perełki z gr.V z nauczycielkami Bożeną Padiasek i Małgorzatą Polcyn w ramach cyklu ,,Poznajemy zawody rodziców”, spotkały się z tatą jednej z wychowanek, panem Adamem Dawidczyk. Pan Adam przypomniał dzieciom, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie.

W tym dniu na zaproszenie nauczycielek Bożeny Padiasek i Małgorzaty Polcyn specyfikę swojego zawodu zaprezentował -pan Adam Dawidczyk z zawodu lekarz, a tata naszej wychowanki Wandzi.

Nasz gość spotkanie rozpoczął od rozmowy na temat "Nasze serce", nawiązując do tematu tygodnia realizowanego w grupie "O serce warto dbać nie tylko w walentynki". Pokazał jak wygląda prawdziwe serce człowieka, następnie opowiedział o pracy serca .Uświadomił dzieciom znaczenie serca i krążenia krwi w organizmie.

Każde dziecko mogło posłuchać bicia serca przez stetoskop. Dzieci poznały akcesoria, które wykorzystują lekarze w swojej pracy, takie jak stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki do zastrzyków i czyszczenia uszu, wenflon. Na spotkaniu Perełki zrozumiały jak odpowiedzialna jest praca lekarza. Niektóre z nich przekonały się, że wizyta w gabinecie lekarskim , to nic strasznego, bo wcześniej miały takie obawy.

Ponadto Pan Adam uświadomił dzieciom jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, wspólnie z dziećmi utrwalił zasady zdrowego żywienia. Dzieci i panie z gr.V dziękują panu Adamowi Dawidczyk za bardzo ciekawe zajęcia oraz poświęcony czas.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PEREŁKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages