Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Gr V z "Perełki" uczestniczy w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem"

2017-02-20 22:12:02 (ost. akt: 2017-02-20 22:12:37)

Autor zdjęcia: Bożena Padiasek

Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem akcji jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Jest on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 grupa V kontynuowały udział w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Fundację Banku Ochrony, przystępując do etapu zimowego.
Etap zimowy obejmował treści "Źródło życia i zdrowia -Woda". W ramach zajęć dzieci uporządkowały posiadaną wiedzę na temat funkcji i znaczenia wody w organizmie. Dzieci przeprowadzając doświadczenia pod bacznym okiem nauczycielek, dowiedziały się w jaki sposób organizm traci wodę i jak należy ją uzupełniać.

Wykonały szereg prac zarówno plastycznych, jak i plastyczno technicznych np. "Wodoludek", "Magiczny strumień" pobudzające wyobraźnię dziecięcą oraz uczącą zgodnej współpracy w grupie. Realizując zagadnie nia dotyczące wody- jako źródło życia ,dzieciaki razem z paniami -Bożeną Padiasek i Małgorzatą Polcyn korzystały z pomocy i możliwości jakie daje realizacja programu Mistrzowie Kodowania.

Dzieci układały na macie edukacyjnej postać człowieka, a kaflami zaznaczały ile wody występuje w ciele człowieka. Wykorzystały także tablety pracując z aplikacją "Woda jest super". Samodzielne działania dzieci sprawiają iż wiedza ,którą chcemy przekazać jest lepiej przyswajana .
Realizując projekt dziecko uczy się nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia.
B. PadiasekCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PEREŁKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages