Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Gumisie i Dni Bezpiecznego Internetu

2017-02-21 14:02:40 (ost. akt: 2017-02-21 14:04:21)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

Tegoroczne obchody przypadły 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Gumisie z nauczycielkami Elżbietą Wysocką i Magdaleną Bagińską z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy przyłączyły się do akcji DBI, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody przypadły 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

13 edycja wydarzeń w Polsce miała na celu zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Podczas obchodów DBI chcieliśmy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Grupa Gumisiów podczas obchodów DBI oglądała bajkę edukacyjną "Jak zrobić robota – Necio”. Projektowała Necia w aplikacji Scratch Junior, dzięki programowi Mistrzowie Kodowania Junior, na stronie 321 Internet, podczas pracy plastycznej i plastyczno – technicznej oraz w czasie zabaw konstrukcyjnych.

Dzieci spotkały się w Szkole Podstawowej Nr 2 z nauczycielką Justyną Kozicką, podczas którego zostały uświadomione, iż korzystanie z internetu może odbywać się tylko w obecności osoby dorosłej. Gumisie bawiły się na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania Junior układając logo DBI, robota Necika oraz Komputerka.

Uczyły się piosenki "Fajnie w internecie”, która uświadomiła dzieci śpiewająco, jakich danych nie należy podawać w internecie. Były też zajęcia z języka migowego – urządzenia i pojęcia związane z internetem i tworzenie sieci inernetowej z kłębka włóczki, które prowadziła Marta Drawert.

Gumisie dziękują pani Justynie Kozickiej i Marcie Drawert za pomoc w organizacji i prowadzeniu zajęć.
Elżbieta Wysocka


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages