Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

W mieście ruszają remonty dróg

2017-03-01 11:00:00 (ost. akt: 2017-03-01 11:29:15)

Śnieg na miejskich ulicach topnieje, a to oznacza wzmożone prace drogowców. Już niedługo ruszą w Ełku kolejne remonty i budowy dróg - zarówno tych mniejszych, jak i tych głównych.

Od marca ruszają wzmożone prace ełckiego ratusza nad przebudową i remontami miejskich ulic. Jednym z pierwszych tematów, jakim zajęli się urzędnicy, jest przebudowa ulicy Jaćwingów, na odcinku między zabudową szeregową i jednorodzinną. W listopadzie 2016 roku zakończył się I etap budowy. Zakres prac II etapu budowy obejmuje: wykonanie nawierzchni jezdni, chodników i wjazdów, a także ustawienie oświetlenia ulicznego oraz prace nad systemem kanalizacji deszczowej. Inwestycję będzie realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku. Łączna wartość remontu to 435 tysięcy złotych, a prace zakończyć się mają w maju 2017 roku.

Władze ratusza rozstrzygnęły też przetarg na remont ul. Kochanowskiego. To samo przedsiębiorstwo, co w przypadku ul. Jaćwingów, zajmie się remontem 670-metrowego odcinka ulicy Kochanowskiego od skrzyżowaniami z ul. Matejki do ulicy Emilii Plater. Nowe oblicze ulicy ujrzymy do końca czerwca 2017 roku. Remont arterii będzie kosztował około 410 tysięcy złotych.

Powoli ruszają też prace nad dwoma ogromnymi inwestycjami dofinansowanymi ze środków unijnych. Firmy, które wygrały przetargi na przebudowę ulic Suwalskiej i Kolonia rozpoczynają prace przygotowawcze polegające m.in. na wycince drzew. Łączna wartość obu inwestycji to 17 milionów złotych. Końca remontu ul. Suwalskiej spodziewać się możemy w czerwcu 2017 roku, natomiast ul. Kolonia będzie gotowa prawdopodobnie pod koniec września.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. usu #2193372 | 5.172.*.* 2 mar 2017 13:24

  A jak tam światełka na skrzyżowaniu Dąbrowskiego / Armii Krajowej? Ponoć w styczniu miały być i dalej.... UM niech swoje obiecanki-cacanki wsadzi sobie głęboko. Dopiero jak ktoś zostanie kaleką, albo nie daj Boże zginie, to ruszycie swoje szanowne (_Y_)ka, żeby pogonić inwestora.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. X #2192847 | 176.221.*.* 1 mar 2017 20:18

   No jak to ul Kolonia miała być zrobiona do końca LIPCA !! No ale jak PRD nałapało inwestycji ciekaw jestem skąd wezmą ludzi. Czyżby podwykonawcy. Nie ujmując jednak firma STRABAG widać profesjonalne podejście do pracy ale..........................

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wodkan #2192745 | 89.228.*.* 1 mar 2017 18:04

   W cżerwcu Suwalska oddzadza? Chyba za rok

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages