Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Ortograficzna dominacja

2017-02-28 22:17:15 (ost. akt: 2017-02-28 22:18:29)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Święto to obchodzone jest również w naszym kraju jako Dzień Języka Polskiego. Z roku na rok cieszy się większą popularnością. W obchody tego dnia angażują się szkoły, biblioteki, różne instytucje.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku corocznie organizuje w tym dniu konkurs dla uczniów szkół podstawowych. To „Potyczki Ortograficzne”, organizowane już po raz dziesiąty w Ełku. O tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii tydzień temu walczyło 90 uczniów ełckich podstawówek. Jak przyznają uczestnicy tegorocznych zmagań z ortografią, tekst dyktanda w tym roku był łatwiejszy niż rok temu.

Jednak nie dla wszystkich okazał się prosty, co potwierdza chociażby fragm. dyktanda: „Trzy lata temu przyjechał do mnie cherlawy wuj Helmut z Kartuz, pół Kaszub, pół Niemiec. Nie przepadam za jego towarzystwem, bo jest hipochondrykiem. Choć wzmacnia się chrzanem, chmielem i hyzopem ciągle czuje się chory, słaby niczym chuda chabeta zaprzężona do ciężkiego wozu”.

Uczniowie naszej „Czwóreczki” poradzili sobie z tym tekstem celująco, okazali się bezkonkurencyjni. Tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii i pierwsze miejsce w mieście zdobyła uczennica kl. 6 b Maja Truszkowska. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń kl. 5 a Jakub Dzierżanowski. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie, którzy zdobyli w tym konkursie wyróżnienia: Lena Buko kl. 4d, Gabriela Darmofał kl. 4a, Aleksandra Izbicka kl. 4d, Julia Tydman kl. 6b, Kacper Łukawski kl. 6b, Michalina Przekop kl. 6d i Maja Kurzyk kl. 6d.

Śmiało możemy nazwać czwóreczkę „Królową ortografii” – na 11 nagrodzonych w konkursie dziewięć osób to nasi uczniowie. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy im! A Miejskiej Bibliotece Publicznej dziękujemy za zorganizowanie „Potyczek Ortograficznych”. B. DzierżanowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages