Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Sportowa integracja rodziców w „Trójce”

2017-03-06 11:18:00 (ost. akt: 2017-03-06 11:21:45)

Autor zdjęcia: Danuta Tyszkowska

W ostatnią sobotę lutego rodzice uczniów ełckich podstawówek uczestniczyli w III Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej Rodziców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku. Turniej odbył się w sali sportowej SP 3 przy ul. Grodzieńskiej 1.

Nadrzędnym celem imprezy była integracja lokalnego środowiska rodzicielskiego, popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportowej o powszechnym i masowym charakterze, a także promocja zdrowego i aktywnego wypoczynku całych rodzin. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Ełku – Tomasz Andrukiewicz.

Do współzawodnictwa przystąpiły reprezentacje rodziców pięciu ełckich szkół podstawowych: SP 3, SP 4, SP 5, SP 7 i SP 9. Rozegrano 10 meczów spośród których wyłoniono zwycięzców turnieju.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobył zespół gospodarzy - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4, a na trzecim uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7.

Niewątpliwą atrakcją turnieju był mecz z udziałem gościa – pana Pawła Papke - wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który chętnie włączył się do wspólnej sportowej zabawy i zagrał w ostatnim meczu z drużyną posiadającą najmniejszą liczbę zdobytych punktów. Gra z wielokrotnym reprezentantem kraju wyzwoliła u wielu zawodników dodatkowe siły i motywację do walki, co zapewniło kibicom ciekawe widowisko i wiele dobrych emocji.

Sposobność wspólnego ćwiczenia z Pawłem Papke miały także dzieci. W przerwie rywalizacji sportowej odbyło się tzw. „Spotkanie z mistrzem”, podczas którego wszystkie chętne dzieciaki uczyły się od pana Pawła kunsztu siatkarskiego. Kibicując rodzicom młodzi adepci siatkówki mieli okazję podpatrywać nie tylko umiejętności siatkarskie dorosłych, ale także umiejętność godnego przegrywania i godnego wygrywania, gdyż sensem zorganizowanych rozgrywek była zdrowa rywalizacja i dobra zabawa, a nie sam wynik.

W przerwach między meczami rodzice z dziećmi mieli okazję poznać się lepiej przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy.
Podczas uroczystości rozdania nagród wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i drobne upominki. Nagrody, puchary, dyplomy i statuetki dla najlepszych zawodników wręczała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4, Paweł Papke i pani Ada Lewandowska - organizatorka turnieju.

Inicjatywę pod nazwą „III Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Rodziców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku” w ramach umów grantowych po raz kolejny wspierał Samorząd Miasta Ełku. Wspólnie spędzony czas, miła, rodzinna atmosfera wzbogacona sportowym entuzjazmem i rywalizacją w duchu fair play sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy. Nie zabrakło też czasu na autografy i wspólne zdjęcia.

Organizatorów cieszy fakt, że wielu rodziców już zadeklarowało chęć uczestniczenia w kolejnych edycjach turnieju. Zapraszamy za rok.
Uczniowski Klub Sportowy „TRÓJKA”Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczestnik #2196476 | 83.6.*.* 7 mar 2017 10:39

    Fajna integracja piszę się na następny rok. Pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages