Piątek, 21 lipca 2017. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

MKS przegrywa w pierwszym meczu rundy

2017-03-13 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-13 10:17:16)

Podopocznym Mirosława Dymka nie udało się skutecznie rozpocząć misji odrabiania strat po nieudanej rundzie jesiennej. W pierwszym meczu po trzymiesięcznej przerwie zawodnicy MKS-u Ełk ulegli ŁKS-owi 1926 Łomża 1:3.

Spotkanie od samego początku nie przebiegało po myśli zawodników z Ełku. W 14. minucie po faulu na zawodniku gości, do piłki kilka metrów przed polem karnym podszedł Mariusz Baranowski. Pewnie wykonał rzut wolny, trafiając piłką do siatki - było 0:1 dla gości. Najwidoczniej stracona bramka dodała rezonu ełczanom, bo zaczęli atakować nieco zacieklej, co owocowało kilkoma sytuacjami bramkowymi jeszcze w pierwszej połowie. Niestety, żadna z nich nie przyniosła efektu. Emocje sięgnęły zenitu pod sam koniec pierwszej odsłony. Po dośrodkowaniu w 42. minucie przez Michała Hryszko o piłkę w polu walczył Patryk Rosoliński. W ferworze w polu karnym faulował bramkarza gości, Oliwera Wienczatka. W odwecie już po gwizdku sędziego bramkarz gości wykazał się nagannym zachowaniem - podszedł do lezącego na murawie Rosolińskiego i kopnął go. Wywiązała się przepychanka. Sędzia uspokoił zawodników, a sprawca zamieszania, bramkarz ŁKS-u, zobaczył czerwony kartonik i musiał opuścić murawę.

Mimo, że goście grali w drugiej połowie w dziesiątkę, ełczanom wciąż nie udawało się wykorzystać liczebnej przewagi. W 54. minucie goście wznawiali mecz rzutem rożnym. Co prawda obrońcy wybili piłkę na przedpole, jednak pierwszy dobiegł do niej Krzysztof Dąbkowski, który uderzył z woleja i ustalił wynik na 2:0 dla ŁKS-u. Tym razem na odpowiedź podopiecznych Mirosława Dymka nie trzeba było długo czekać. Z dobitki piłkę do siatki gości skierował w 69. minucie Mateusz Furman. Wydawało się, że ekipa z Ełku już niedługo będzie mogła cieszyć się remisem, ale to goście przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. W 72. minucie spotkania lewą stroną indywidualnie pobiegł Paweł Drażba. Obrońcy MKS-u zastygli na moment, co dało napastnikowi gości okienko do próby strzału na bramkę ełczan. Mimo, że łomżanie grali w dziesiątkę, znów prowadzili w spotkaniu dwoma bramkami.

Mimo prób, ełczanom nie udało się ani razu już pokonać defensywy przeciwnika. Zawodnicy MKS-u przynajmniej czterokrotnie mieli okazję na zdobycie bramki kontaktowej, jednak albo piłka wędrowała poza bramkę, albo skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz Paweł Lipiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla gości. Tym samym ełczanie nie wykorzystali szansy na wskoczenie o dwa miejsca wyżej w ligowej tabeli i są dalej na miejscu 16., tuż za Concordią Elbląg i Ruchem Wysokie Mazowieckie. Kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe, ełczanie rozegrają 18 marca w Warszawie z tamtejszym Ursusem.

Kamil Mróz

Skrót spotkania MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża:

MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża 1:3 (0:1)
14' 0:1 Mariusz Baranowski
54' 0:2 Krzysztof Dąbkowski
69' 1:2 Mateusz Furman
72' 1:3 Paweł Drażba

Skład MKS-u: A. Radzikowski, M.Butkiewicz (76'- Jagłowski), Gryko, Berezovsky (65'- Jambrzycki), Kuriata, Szaraniec,Furman, Malinowski, Rosoliński (M. Świderski 85'), Hryszko, D. Świderski
Rezerwa: O.Konopko, M.Świderski, Jambrzycki, Kraska, Kalicki, Cwalina, Jagłowski