Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Drogowcy wkraczają na ełckie ulice

2017-03-14 13:56:06 (ost. akt: 2017-03-14 14:00:24)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Intensywne prace trwają już na ulicy Suwalskiej. Wkrótce drogowcy wkroczą też na ulicę Kolonia. Do tego na prośbę mieszkańców i przedsiębiorców wyremontowanych zastanie niecałe 100 metrów drogi prowadzącej do budynków przy ul. Mickiewicza 35, 37, 37 A-C w Ełku.

Wiosenne słońce coraz częściej pojawia się na ełckim niebie. Taka pogoda pozwala też drogowcom na rozpoczęcie prac. Co prawda przetargi na remonty ulic Suwalskiej i Kolonia zostały rozstrzygnięte już kilka miesięcy temu, to dotychczas niewiele się na nich działo.

Od pewnego czasu robotników możemy zobaczyć na ulicy Suwalskiej. Dotychczas zajmowali się wycinką drzew, rozbieraniem części chodników. Na ulicach pojawił się też ciężki sprzęt, którego z każdym tygodniem będzie coraz więcej.

— Rozpoczęły się pełną parą roboty przy ulicy Suwalskiej. Prace będą trwały do polowy roku. Zależy nam, żeby prace te wykonawca zrealizował bardzo sprawnie — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. — Zgodnie z założeniami inwestycja ta ma przyczynić się z jednej strony do poprawy bezpieczeństwa poprzez wydzielenie odrębnych ścieżek rowerowych, poprawę nawierzchni, nową sygnalizację świetlną, a także wyprofilowaniu ulicy Łukasiewicza, która wpada w Suwalską.

Inwestycję tą realizuje firma Strabag wraz z lokalnymi podwykonawcami.

— Dzięki zaoszczędzeniu przy tej inwestycji materiałów budowlanych, kostki brukowej możliwe będą kolejne inwestycje na ełckich podwórkach — dodaje Tomasz Andrukiewicz.

Drugą dużą inwestycją drogową realizowaną w Ełku, ale w ramach innego projektu jest przebudowa ulicy Kolonia. Tam na widoczne efekty prac musimy jeszcze poczekać.

Oprócz dużych inwestycji drogowych miasto realizuje również te mniejsze, choć równie ważne dla ełczan. Chodzi m.in. o budowę drogi dojazdowej do posesji przy ulicy Mickiewicza 35, 37, 37 A-C. Tam też znajduje się siedziba jednej z firm kurierskich.

— Prace będą polegały na przebudowie drogi dojazdowej o długości ok. 88 m. 13 marca został przekazany plac budowy. Planowane rozpoczęcie prac od 20 marca. Na czas trwania prac zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego i wykonane zostanie tymczasowe oznakowanie — wyjaśniają miejscu urzędnicy.
Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje zamknięcie drogi dojazdowej i objazd przez ulicę Wawelską, na której będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju do czasu zakończenia robót.

Zakres prac obejmuje przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i budowę oświetlenia ulicznego w technologii LED.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum ełckiego przedsiębiorstwa PRIM i ELMO z Siedlec. Całkowity koszt to prawie 350 tys. zł, a przewidywany termin zakończenia prac to koniec maja.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2202974 | 81.190.*.* 16 mar 2017 14:08

  Ważne że w końcu ruszyli z remontami , potwierdzam na ul . Suwalskiej już firma Strabag szaleje , na ul . Kolonia coś też tam robią .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. usu #2202396 | 5.172.*.* 15 mar 2017 10:39

  A tak z ciekawości: kiedy w końcu ukończona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Dąbrowskiego? Andrukiewicz chwalił się, że do końca 2016 roku i co? marzec 2017 i guano. Kiedy modernizacja Wojska Polskiego? Miała zacząć się pod koniec 2016 i co? I znów guano. Chwalić to się Waść potrafi, tylko efekty mizerne. Ucz się od Wadima Tyszkiewicza. Warto.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. elczanin #2201927 | 164.127.*.* 14 mar 2017 15:28

   Drogowcy powinny te prace wykonywać w godzinach nocnych korków by nie było i dla pracowników wykonujących te prace bezpieczniej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages