Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Odkrywali z Politechniką Białostocką

2017-03-16 17:39:28 (ost. akt: 2017-03-16 17:44:53)

Autor zdjęcia: Mat. Politechniki Białostockiej

"Żeby nie wyjść na dziamdziaków trzeba się nauczyć znaków", "Co łączy klimat z krową i prądem?", "Ogniwa dawniej i dziś" - to tytuły wykładów i warsztatów przygotowanych dla uczniów ełckich szkół przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Dziś po raz kolejny Politechnika Białostocka zaprosiła do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata w Parku Naukowo-Technologiczny w Ełku.

Raz w miesiącu pracownicy i studenci jednego z wydziałów Uczelni spotykają się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach interaktywnych zajęć.

Dzisiaj najmłodsi na specjalnej macie szkoleniowej prowadzili zdalnie sterowane samochodziki przez skrzyżowania, ronda, parkingi. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się jak produkcja prądu i ciepła wpływa na środowisko i co to jest poferment, i co można z nim zrobić.

Najstarsi uczestnicy spotkania "Odkrywaj z Politechniką Białostocką" mogli dowiedzieć się jak samodzielnie skonstruować proste ogniwo wytwarzające prąd elektryczny i jak zbudowane są współczesne ogniwa, czyli baterie. W programie znalazł się także pokaz zjawiska elektrolizy i wykorzystania otrzymanego w ten sposób wodoru do zasilenia ogniwa paliwowego i wytworzenia prądu elektrycznego.

Uczniowie dyskutowali też o tym, jak mogą wyglądać ogniwa przyszłości.
Zajęcia prowadzili dr inż. Grzegorz Świderski, dr inż. Agnieszka Wysocka-Czubaszek oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Drogowiec.

W kwietniu z uczniami ełckich szkół spotkają się przedstawiciele Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages