Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kolejna przebudowa drogi powiatowej

2017-03-20 10:15:16 (ost. akt: 2017-03-20 10:28:37)

Autor zdjęcia: Powiat ełcki

Na terenie gminy Stare Juchy w powiecie ełckim rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Pietrasze – Woszczele na odcinku Liski – Bałamutowo.

Zadanie obejmuje przebudowę odcinka drogi powiatowej o długości ok. 4,5 km. Celem jest poprawa warunków komunikacyjnych m.in. poprzez poszerzenie do 5,50 m nawierzchni bitumicznej, wybudowanie zatok autobusowych i chodników oraz zjazdów do gospodarstw i na drogi boczne, renowację rowów odwadniających i przebudowę przepustów pod drogą, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Łączna wartość projektu to ponad 1,5 mln złotych. Zakończenie robót inwestycyjnych przewidziano na koniec czerwca 2017 roku.

Przebudowa wpłynie na usprawnienie połączenia drogowego łączącego Liski, Jeziorowskie i Bałamutowo, wzrost rozwoju gospodarczego oraz dostępność miejsc atrakcyjnych turystycznie i wypoczynkowo na terenie tych miejscowości. Droga ta stanowi również jeden z ważniejszych układów komunikacyjnych łączących powiat ełcki z powiatem giżyckim.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w wysokości 63,63 % wartości zadania, pozostałą część (36,37 %) stanowią środki własne powiatu ełckiego.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages