Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

"Motylki" na zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej

2017-03-20 10:37:45 (ost. akt: 2017-03-20 10:38:23)

Autor zdjęcia: Patrycja Krukowska

W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Pod Wesołą Chmurką skorzystały z oferty zajęć edukacyjnych CEE.

Podczas projekcji slajdów i pogadanki, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia, zwyczajach, ochronie pszczół i innych owadów zapylających, jaką rolę w ekosystemie pełnią robotnice, samce trutni oraz matka zwana królową, w jaki sposób unikać użądlenia przez owady pszczołowate i co zrobić jeśli to nastąpi.

Miały okazję zapoznać się z narzędziami, jakimi pszczelarz posługuje się podczas produkcji miodu a także dotknąć ramki, powąchać, jak pachnie prawdziwy wosk i zobaczyć prawdziwą świeczkę z wosku pszczelego. Poznały również zdrowotne zalety miodu i innych produktów z ula. Na koniec zajęć dzieci własnoręcznie pokolorowały pszczołę.

Już teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą jak bardzo są one ważne w funkcjonowaniu świata, dlatego też, żeby przedłużyć ich istnienie i zabezpieczyć ich byt w naszym przedszkolnym ogrodzie zamontowane zostaną domki dla owadów. Zakup ten był możliwy dzięki otrzymanego dofinansowania na realizację małego projektu edukacyjnego „Sensoryczna ścieżka edukacyjno – przyrodnicza” Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego.
P. KrukowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Krukowska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages