środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Koncert duetu Jarząbek–Jurkiewicz

2017-03-20 10:39:40 (ost. akt: 2017-03-20 10:39:40)

Autor zdjęcia: Jarek Frąszczak

Karczma Stary Spichlerz zaprasza już 7 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 25 w dniu koncertu dostępne w Karczmie.

Lubelski duet Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz zajmuje się poezją śpiewaną, podawaną w akustycznej formie. Znakomite pieśni Jaromira Nohavicy w autorskich aranżacjach, okraszone ciekawie uzupełniającymi się gitarami i charakterystycznym śpiewem to podstawowy materiał koncertowy. Oprócz pieśni Nohavicy duet wykonuje również autorskie utwory Adama Jarząbka.

Projekt Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają jest szeroko rozumiana poezja śpiewana. Na koncertach prezentują własne interpretacje utworów Jaromira Nohavicy oraz autorskie piosenki Adama Jarząbka.

W czerwcu 2015 opublikowano teledysk zespołu („Zatańcz”) na youtube, poprzedzający i promujący płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy.

W listopadzie 2015 ukazała się pierwsza płyta duetu Jarząbek-Jurkiewicz z interpretacjami piosenek Jaromira Nohavicy. Przedstawione wersje utworów nie są oczywiste, wykonawcy nie próbują nikogo naśladować, ich aranżacje są przemyślane, energetyczne, „z pazurem”. Świat widziany oczyma Jaromira jest łatwiejszy do przyjęcia, teksty przypominają o sprawach ważnych i oczywistych, a brawurowe wykonania przykuwają uwagę do ostatniego dźwięku.

Na koncertach Adam i Jarek tworzą klimaty niepowtarzalne, coś między Petersburgiem, Cieszynem, Ostrawą a Lublinem. Z jednakowym zaangażowaniem grają zarówno dla małej grupy przyjaciół, jak i na dużej scenie. Na takie spotkania warto przyjść, dać się porwać emocjom, słuchać i śpiewać.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages